Liga Mistrzów: Santiago Solari dumny z piłkarzy Realu Madryt

Real Madryt nie zawiódł i w pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów pokonał Ajax (2:1). Królewscy napotkali jednak wielki opór ze strony młodych wilków z Amsterdamu.

Jakub Artych
Santiago Solari Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Santiago Solari
Kluczowa dla tego spotkania okazała się 37. minuta. Po strzale Nicolasa Tagliafico gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0 i wydawało się, że pojedynek mają pod kontrolą. Po analizie systemu VAR sędzia Damir Skomina zdecydował się anulować bramkę dla Ajaxu.

Real Madryt uciekł spod topora, gdyż w pierwszej połowie prezentował się bardzo słabo. - Nie widziałem dokładnie całej tej akcji. Musimy uwierzyć arbitrom, którzy analizowali sytuację na monitorach. My trenerzy nie mamy oczywiście żadnych powtórek - tłumaczy trener Santiago Solari.

Real, niczym wytrawny bokser, zadał w drugiej połowie dwa ciosy. Pierwszy do siatki rywali trafił niezawodny Karim Benzema. W końcówce spotkania wynik meczu ustalił rezerwowy Marco Asensio.

- Musieliśmy się bardzo mocno napracować, by wywieźć stąd ten dobry wynik - nie ma wątpliwości Solari. - Chodzi tutaj o kilka aspektów: pracę, cierpienie, wyjście spod pressingu i bycie skutecznym przy swoich sytuacjach. My robiliśmy to wszystko, aby tutaj wygrać. Udało się - dodaje trener z Argentyny.

Po kryzysie w Los Blancos nie ma już śladu. Madrytczycy najpierw zremisowali w Pucharze Króla z Barceloną (1:1), potem pokonali Atletico Madryt (3:1) a teraz zrobili pierwszy krok w kierunku ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Rewanżowe starcie Realu z Ajaxem Amsterdam odbędzie się 5 marca w Madrycie.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)