Ligue 1: na kłopoty Kylian Mbappe Lottin, skromne zwycięstwo Paris Saint-Germain z AS Saint-Etienne

Paris Saint-Germain z dwudziestym zwycięstwem w sezonie 2018/2019 Ligue 1. Tym razem paryżanie pokonali na wyjeździe AS Saint-Etienne 1:0, a jedyną bramkę zdobył Kylian Mbappe Lottin.

Tomasz Rosiński
Kylian Mbappe Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Piłkarze PSG przystępowali do niedzielnej konfrontacji w bardzo dobrych humorach po wtorkowej wygranej w Lidze Mistrzów z Manchesterem United. Mistrzowie Francji byli faworytami starcia z walczącym o europejskie puchary Saint-Etienne.

Pierwsza połowa rywalizacji w Saint-Etienne była toczona w spokojnym tempie i brakowało składnych akcji zakończonych celnym strzałem.

Natomiast nie można było odmówić ambicji zawodnikom obydwu drużyn, którzy walczyli na całego i mnożyły się kolejne faule. Po jednym takim nieprzepisowym zagraniu w wykonaniu Wahbiego Khazriego piłkarzy gospodarzy i gości musiał rozdzielać sędzia. Ostatecznie I odsłona potyczki zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron podopieczni Thomasa Tuchela mieli optyczną przewagę, której przez dłuższy czas nie potrafili udokumentować golem. Dopiero w 73. minucie Kylian Mbappe Lottin wykorzystał świetne, prostopadłe podanie od Daniego Alvesa i w sytuacji sam na sam pokonał Stephane'a Ruffiera.

Taki wynik zadowalał paryżan, którzy nie poszli za ciosem, lecz czekali na końcowy gwizdek Benoita Bastiena. Na szczęście dla paryskich graczy ich minimalizm nie został ukarany i zdobyli oni kolejny komplet punktów we francuskiej ekstraklasie.