Puchar Anglii: Wolverhampton Wanderers, Crystal Palace i Swansea City zameldowały się w kolejnej rundzie

Bez niespodzianek obyło się w trzech niedzielnych meczach 1/8 finału Pucharu Anglii. Do ćwierćfinałów awansowali faworyci: Wolverhampton Wanderers, Crystal Palace i Swansea City.

Kuba Cimoszko
radość piłkarzy Crystal Palace Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: radość piłkarzy Crystal Palace
Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze Wolves i nie pozostawili złudzeń grającemu poziom niżej Bristol City. Co prawda zespół gości wygrał tylko 1:0 po golu Ivana Cavaleiro w 28. minucie, ale ostrzeliwał bramkę gospodarzy przez dosłownie całe spotkanie i był to najmniejszy wymiar kary.

Zdecydowane zwycięstwo odniósł też drugi przedstawiciel Premier League. Crystal Palace ograło 2:0 występujący w League One Doncaster. Oba gole padły w pierwszej połowie.

W ostatnim z niedzielnych pojedynków starły się dwie ekipy The Championship: Swansea i Brentford. Zdecydowane zwycięstwo 4:1 odnieśli Walijczycy. I to mimo początkowych problemów, bowiem do przerwy przegrywali 0:1.

Bristol City - Wolverhampton Wanderers 0:1 (0:1)
0:1 - Cavaleiro 28'

Doncaster Rovers - Crystal Palace 0:2 (0:2)
0:1 - Schlupp 8'
0:2 - Meyer 45+2'

Swansea City - Brentford FC 4:1 (0:1)
0:1 - Watkins 28'
1:1 - Daniels 49'