Bundesliga: Bayer Leverkusen bliżej pucharów, kwadrans Dawida Kownackiego

Bayer Leverkusen dzięki wygranej (2:0) nad Fortuną Duesseldorf awansował na piąte miejsce w tabeli Bundesligi. W zespole gości 15 minut rozegrał Dawid Kownacki.

Łukasz Witczyk
piłkarze Bayeru Leverkusen PAP/EPA / ULRICH HUFNAGEL / Na zdjęciu: piłkarze Bayeru Leverkusen
Bayer Leverkusen wykonał kolejny krok do tego, by wywalczyć awans do europejskich pucharów. Zespół ten pewnie pokonał Fortunę Duesseldorf 2:0 i jest piąty w tabeli. Strata do pozycji gwarantującej grę w Lidze Mistrzów wynosi 5 punktów. Mecz z Fortuną dobrze rozpoczął się dla Bayeru. W 18. minucie Aptekarze objęli prowadzenie po trafieniu Kaia Havertza.

Po przerwie Fortunę dobił Leon Bailey, który wykorzystał błąd bramkarza i wbił piłkę do pustej bramki. Gościom nie pomógł Dawid Kownacki, który na boisku pojawił się w 75. minucie. Całe spotkanie rozegrał za to stoper beniaminka Bundesligi - Marcin Kamiński.

Z kolei we Frankfurcie Eintracht podzielił się punktami z Borussią M'gladbach. Obie drużyny nie ukrywają swoich wysokich aspiracji. Borussia zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a Eintracht siódme. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Danny'ego da Costy. Borussia M'gladbach wyrównała w 82. minucie, a gola strzelił Denis Zakaria.

Bayer Leverkusen - Fortuna Duesseldorf 2:0 (1:0)
1:0 - Kai Havertz 18'
2:0 - Leon Bailey 66'

Eintracht Frankfurt - Borussia M'gladbach 1:1 (1:0)
1:0 - Danny Da Costa 45+1'
1:1 - Denis Zakaria 82'

Czy Bayer Leverkusen awansuje do europejskich pucharów?