Bundesliga: Schalke znowu zawiodło. Mecz w cieniu kontrowersji

Piłkarze Schalke 04 najchętniej zakończyliby sezon 2018/19. Wicemistrzowie Niemiec po raz kolejny zagrali bezbarwnie i zaledwie zremisowali z Freiburgiem 0:0, chociaż w kluczowej sytuacji nie pomógł im arbiter.

Marcin Górczyński
Lukas Kuebler i Mark Uth Getty Images / Christof Koepsel/Bongarts / Na zdjęciu: Lukas Kuebler i Mark Uth
Przed 22. kolejką Schalke zajmowało dopiero 14. miejsce w tabeli i nie miało przed sobą widoków na wielką poprawę. Trener Domenico Tedesco szukał rozwiązań, rotował składem, ale efektów nie było. Wicemistrzom Niemiec ciągle bliżej do strefy spadkowej niż górnej połówki tabeli.

Z Freiburgiem zagrali tak jak zazwyczaj - stać ich było na pojedyncze zrywy, ale często oddawali rywalom pole. Ralf Faehrmann musiał się uwijać, by uratować Schalke, a po jednym z jego niewielu błędów Philipp Lienhart w sobie znany sposób spudłował z bliska.

Prawda jest jednak taka, że wpływ na losy spotkania miał arbiter Frank Willenborg. Przed przerwą sędzia nie podyktował ewidentnego karnego dla Schalke za zagranie piłki ręką. 10 minut później podjął zdecydowanie mniej kontrowersyjną decyzję i wyrzucił z boiska Suata Serdara. Piłkarz Schalke bezmyślnie zaatakował kolano Mike'a Frantza.

W dziesiątkę było trudno złamać obronę Freburga. Koenigsblauen powinni zresztą cieszyć się z remisu, bo po jednej z interwencji Omara Mascarella arbiter wskazał na "wapno". Dopiero powtórki rozwiały wątpliwości, za takie zagranie ręką nie ma mowy o karnym.

W równolegle trwającym meczu RB Lipsk udało się opanować pożar. Czwarta drużyna w tabeli wpędziła się w kłopoty, podarowała Stuttgartowi rzut karny, ale po przerwie Marcel Sabitzer i Yussuf Poulsen dali zwycięstwo faworytom.

Schalke 04 Gelsenkirchen - SC Freiburg 0:0 (0:0)

TSG 1899 Hoffenheim - Hannover 96 3:0 (2:0)

1:3 - Yussuf Poulsen 74'

VfL Wolfsburg - 1.FSV Mainz 3:0 (1:0) 1:0 - Maximilian Arnold 4' 2:0 - Wout Weghorst 69' (k.) 3:0 - Robin Knoche 76'