Puchar Francji: Paris Saint-Germain z pewnym awansem do półfinału

O niespodziance nie mogło być mowy. W ćwierćfinale Pucharu Francji Paris Saint-Germain uporało się z Dijon FCO (3:0) i awansowało do półfinału rozgrywek.

Tomasz Rosiński
piłkarze Paris Saint-Germain Newspix / ABACA / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
PSG, chociaż przystępowało do potyczki bez kontuzjowanych Neymara i Edinsona Cavaniego, było zdecydowanym faworytem starcia z Dijonem i we wtorek chciało wykonać kolejny krok w kierunku obrony trofeum, co mu się udało zrealizować.

Paryżanie dzielili i rządzili na boisku od pierwszego gwizdka sędziego Franka Schneidera. Niesamowitą ochotę do gry miał Angel Di Maria, który już w 8. minucie zawodów wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Argentyńczyk wykorzystał świetne, prostopadłe podanie Juliana Draxlera z głębi pola i podciął piłkę nad wychodzącym z bramki Runarem Runarssonem.

Podopieczni Thomasa Tuchela byli cierpliwi, długo utrzymywali się przy piłce i drugi cios zadali dwadzieścia minut później. Wówczas dublet skompletował Di Maria, który z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Ostatecznie więcej goli w I połowie konfrontacji nie padło.

Piłkarze z Paryża po zmianie stron spuścili z tonu, ale i tak mieli wszystko pod kontrolą. W 77. minucie Paris Saint-Germain wygrywało już 3:0. Składną akcję po zagraniu od Erica-Maxima Choupo-Motinga płaskim strzałem wykończył Thomas Meunier i jak się później okazało ustalił wynik tego starcia.

Puchar Francji, ćwierćfinał:

Paris Saint-Germain - Dijon FCO 3:0 (2:0)
1:0 - Angel Di Maria 8'
2:0 - Angel Di Maria 28'
3:0 - Thomas Meunier 77'

Paris Saint-Germain: Gianluigi Buffon - Thilo Kehrer, Thiago Silva, Presnel Kimpembe - Thomas Meunier, Marco Verratti, Leandro Paredes (82' Colin Dagba), Juan Bernat - Angel Di Maria (82' Moussa Diaby), Julian Draxler (81' Christopher Nkunku) - Eric-Maxim Choupo-Moting.

Dijon FCO: Runar Runarsson - Fouad Chafik, Senou Coulibaly, Wesley Lautoa, Naif Aguerd, Oussama Haddadi - Florent Balmont, Naim Sliti (78' Jules Keita), Romain Amalfitano - Julio Tavares (78' Wesley Said), Chang-Hoon Kwon (68' Frederic Sammaritano).

Żółte kartki: Marco Verratti (Paris Saint-Germain) oraz Senou Coulibaly (Dijon FCO).

Sędziował: Frank Schneider.

-> Serie A: Krzysztof Piątek się nie zatrzymuje. Zobacz jego bramkę w meczu AC Milan - Empoli (wideo)