Serie A: Krzysztof Piątek się nie zatrzymuje. Zobacz jego bramkę w meczu AC Milan - Empoli (wideo)

Krzysztof Piątek się nie zatrzymuje. Polak zdobył kolejną bramkę, a tym razem jego ofiarą był Bartłomiej Drągowski. AC Milan pokonał Empoli 3:0.

Michał Jankowski
Krzysztof Piątek Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Spotkanie z Empoli nie było łatwe dla Krzysztofa Piątka. Polak był szczelnie kryty, a partnerzy nie dogrywali mu dokładnych piłek. W pierwszej połowie nie miał on okazji do zdobycia bramki, ale zmieniło się to zaraz po przerwie.

Czytaj również: Krzysztof Piątek - z nizin na salony. Takiej historii jeszcze nie było

W 49. minucie Franck Kessie podał do Hakana Calhanoglu, a ten z prawej strony pola karnego płasko zagrał do Piątka, który z siedmiu metrów pokonał Bartłomieja Drągowskiego, dzięki czemu Milan wyszedł na prowadzenie.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0. Polski bramkarz Empoli piłkę z bramki wyciągał jednak pięciokrotnie, ale sędzia słusznie nie uznał dwóch trafień "Rossoneri".

Dla Krzysztofa Piątka był to 16 gol w Serie A. Do prowadzącego w klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo traci już tylko jedną bramkę. W pięciu ostatnich meczach, które Polak rozpoczynał w wyjściowym składzie Milanu strzelił aż siedem goli! Średnio do bramki rywala trafia co 55 minut.

Czytaj również: Nicolas Pepe transferowym priorytetem Bayernu Monachium. W klubie tym widzi go nawet trener Lille

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Krzysztof Piątek zostanie królem strzelców Serie A?