Lechia Gdańsk znowu była wyrachowana. "Zostaliśmy skarceni za jeden błąd"

Piłkarze Wisły Kraków w pierwszej połowie popełnili tylko jeden błąd i wykorzystali to bezlitośni gdańszczanie. Lechia po raz kolejny dała popis wyrachowania i trzy punkty zostały nad morzem. Krakowianie wracają pod Wawel z poczuciem rozczarowania.

Sebastian Zwiewka
zawodnik Lechii Gdańsk Jarosław Kubicki (z prawej) i Rafał Pietrzak (z lewej) z Wisły Kraków PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: zawodnik Lechii Gdańsk Jarosław Kubicki (z prawej) i Rafał Pietrzak (z lewej) z Wisły Kraków
Pod koniec pierwszej części gry z szybkim atakiem ruszył Artur Sobiech. Napastnik biało-zielonych ładnie obsłużył Filipa Mladenovicia, a Serb umieścił piłkę w bramce. Próżno było szukać innych dogodnych sytuacji lidera przed zmianą stron.

- W pierwszej połowie popełniliśmy tylko jeden błąd i zostaliśmy za to skarceni. Patrząc przez pryzmat całego spotkania, to na pewno nie byliśmy słabszym zespołem. Za nami trzeci mecz w rundzie wiosennej. Uważam, że ten był najlepszy w naszym wykonaniu. Wracamy jednak do Krakowa bez punktów - ocenił po zakończeniu meczu Rafał Pietrzak.

Piłkarze Macieja Stolarczyka w przerwie byli bardzo rozczarowani takim obrotem spraw. Wydawało się, że mają wydarzenia na boisku pod kontrolą. - Trochę pluliśmy sobie w brodę. Myślę, że w pierwszej połowie kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Lechia chyba nie mogła uwierzyć, że oddaliśmy im pole, ponieważ zazwyczaj wychodziliśmy pressingiem na rywala. Mieliśmy wszystko pod kontrolą. Dobrze się broniliśmy i kilka razy wyszliśmy z kontrami - dodał lewy obrońca Białej Gwiazdy.

Gdańszczanie po zmianie stron chcieli podwyższyć prowadzenie, ale im się to nie udało. Wiślacy grali na wysokim poziomie i próbowali nawet odrobić straty. 27-letni defensor nie ukrywa, że jego zespół wciąż chciał walczyć o komplet "oczek" i nie wywiesił białej flagi choćby na chwilę. - Nie podłamaliśmy się, ponieważ w tym sezonie byliśmy już w gorszych sytuacjach. Cały czas gramy do końca i walczymy o trzy punkty. Teraz jednak to Lechia wygrała - przyznał.

Nasz rozmówca był jednym z wyróżniających się piłkarzy gości. Dlaczego więc przedwcześnie opuścił boisko? Po dokonaniu zmiany w 79. minucie trzymał się w okolicach pachwiny. - Poczułem lekki ból. Zobaczymy, co doktor powie w poniedziałek. Stwierdziłem, że nie ma co ryzykować. Na ławce było kilku zawodników i mogli pomóc zespołowi - zakończył Pietrzak.

Lechia Gdańsk wygrała 1:0 i powiększyła przewagę nad Legią Warszawa do siedmiu "oczek". Mistrzowie Polski w sobotę przegrali w Poznaniu 0:2 i oddalili się od obrony tytułu. Piłkarze Piotra Stokowca mają teraz duży komfort w lidze, ale najpierw czeka ich środowy meczu Pucharu Polski w Zabrzu.

Czy Wisła Kraków zasłużyła na lepszy rezultat w Gdańsku?