El Clasico. Sergio Ramos uderzył w twarz Messiego. "Zasłużył na czerwoną kartkę"

Było gorąco pod koniec pierwszej połowy w meczu Realu Madryt z Barceloną. Sergio Ramos po przejęciu piłki uderzył w twarz Lionela Messiego, ale sędzia nie przerwał gry. Argentyńczyk miał później sporo pretensji do hiszpańskiego obrońcy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Lionel Messi i Sergio Ramos East News / AP Photo/Manu Fernandez / Na zdjęciu: Lionel Messi i Sergio Ramos
W samej końcówce pierwszej połowy Lionel Messi padł na murawę w okolicy pola karnego Realu Madryt i długo leżał z zakrytą twarzą. Sędzia Alberto Undiano Mallenco zdecydował się przerwać grę, aby sprawdzić, co się stało Argentyńczykowi.

W powtórkach było widać, że Sergio Ramos uderzył Argentyńczyka w twarz. Arbiter nie odgwizdał faulu i nie dostał sygnału z wozu VAR. Po całej sytuacji Messi był wściekły na Ramosa i doszło między nimi do przepychanek. Piłkarze zetknęli się czołami, ale sędzia nie wyjął kartek. Napastnik Barcelony pokazywał jeszcze arbitrowi swoją wargę.

Moment uderzenia:

Według eksperta największej sportowej gazety w Hiszpanii, obrońca Realu powinien dostać bezpośrednią czerwoną kartkę. - Zasłużył na czerwony kartonik. Uderzył w twarz Messiego - przyznał "Marce" Andujar Oliver.

Podobnego zdania jest inny były hiszpański sędzia Iturralde Gonzalez. - Czerwień. VAR powinien wkroczyć (...) Był ruch ręką, co jest kluczowe. To była czerwona kartka dla Ramosa - wyznał na łamach innego madryckiego dziennika, "ASa".

Sergio Ramos w rozgrywkach Primera Division obejrzał już 20. czerwonych kartek, co jest historycznym rekordem całej ligi.

Sobotni mecz Realu Madryt z FC Barcelona zakończył się zwycięstwem gości 1:0. Jedyną bramkę zdobył Ivan Rakitić. Więcej o spotkaniu przeczytasz TUTAJ.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Sergio Ramos powinien obejrzeć czerwoną kartkę za uderzenie Lionela Messiego?