Napoli - Juventus. Dziennikarze pytają wprost Ancelottiego o Milika. "Żałujesz, że go ściągnąłeś"?

Z pewnością nie tak Arkadiusz Milik wyobrażał sobie mecz z Juventusem (1:2). Polak zszedł z boiska już w I połowie spotkania, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Alex Meret. Na konferencji prasowej nie zabrakło pytań o snajpera Napoli.

Karol Wasiek
Arkadiusz Milik Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
W 27. minucie bramkarz SSC Napoli, Alex Meret, sfaulował w sytuacji sam na sam Cristiano Ronaldo i musiał opuścić boisko. Rezerwowy bramkarz David Ospina wszedł - niestety - za Arkadiusza Milika. Polak nie miał nawet okazji się wykazać.

Carlo Ancelotti nie ukrywa swojej frustracji taką interpretacją sędziego. - Meret na pewno go nie dotknął. Dlaczego arbiter nie oglądał powtórki? Powinien to zrobić! - grzmiał na konferencji prasowej.

Włoscy dziennikarze zapytali go wprost, czy żałuje ściągnięcia Milika. Odpowiedział: - Musieliśmy podjąć decyzję w błyskawicznym tempie. Nie było czasu na myślenie i analizowanie. Uznaliśmy, że Insigne bardziej przyda nam się w kontrataku.

Ancelotti odniósł się także do sytuacji, po której Miralem Pjanić celnie uderzył z rzutu wolnego. - Nie skoczył i piłka przeleciała nad jego głową. To przeznaczenie, bo Milik miał stać w tym murze - skomentował to zdarzenie trener Napoli.

- Oczywiście wynik jest dużym rozczarowaniem, ale ogólnie jestem zadowolony z postawy zespołu. Zawodnicy wykonali świetną pracę, mimo że na boisku Juventus miał jednego piłkarza więcej - powiedział Włoch.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Carlo Ancelotti powinien zostawić na boisku Milika?