Liga Europy: znamy składy na mecz SSC Napoli - Red Bull Salzburg

Trenerzy SSC Napoli i Red Bull Salzburg odkryli karty przed pierwszym meczem 1/8 finału Ligi Europy. Od pierwszej minuty zagrają Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

Maciej Siemiątkowski
Piotr Zieliński Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Napoli w 1/16 finału bez większych problemów poradziło sobie z FC Zurych. Zespół Carlo Ancelottiego w dwumeczu wygrał 5:1 i spokojnie awansował do kolejnej rundy. Tym razem rywalem wicemistrza Włoch będzie austriacki Red Bull Salzburg, który w poprzednim etapie wyeliminował Club Brugge (dwumecz 5:2).

Ancelotti od pierwszej minuty postawił na dwójkę Polaków: Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Pierwszy ostatnio nie zagrał najlepszego meczu. Trener ściągnął go już w pierwszej połowie starcia z Juventusem. To efekt czerwonej kartki dla bramkarza Aleksa Mereta. Z kolei Zieliński zagrał w niedzielę znakomity mecz, brakowało tylko asysty lub gola.

Spotkanie SSC Napoli - Red Bull Salzburg w Lidze Europy odbędzie się w czwartek o godzinie 21:00.

Liga Europy, 1/8 finału, pierwsze mecze:

Napoli: Alex Meret - Elseid Hysaj, Nikola Maksimović, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Jose Callejon, Allan, Fabian Ruiz, Piotr Zieliński - Arkadiusz Milik, Dries Mertens.

Red Bull Salzburg: Alexander Walke - Stefan Lainer, Andre Ramalho, Jerome Onguene, Andreas Ulmer - Xaver Schlager, Diadie Samassekou, Hannes Wolf, Zlatko Junuzović - Patson Daka, Munas Dabbur.