Liga Europy. Napoli - Salzburg. Gol Milika! Na taką bramkę czekał od 540 dni

Arkadiusz Milik doczekał się bramki poza włoskimi rozgrywkami. Polak strzelił pierwszego gola w meczu Napoli - Salzburg w Lidze Europy. Okazuje się, że reprezentant czekał na trafienie w pucharach od 18 miesięcy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Arkadiusz Milik (z lewej) PAP/EPA / EPA/CIRO FUSCO / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik (z lewej)
W siódmym meczu tego sezonu w europejskich pucharach Arkadiusz Milik zdobył swojego pierwszego gola. Polak nie trafiał do siatki w czterech spotkaniach Ligi Mistrzów i dwóch Ligi Europy UEFA, w których łącznie grał przez 290 minut. Serię bez trafienia przełamał w pierwszym starciu 1/8 finału LE z Red Bull Salzburg.

Okazuje się, że na gola w europejskich pucharach Milik czekał aż 529 dni. Poprzednie trafienie zaliczył we wrześniu 2017 r., w pierwszej kolejce grupowej fazy Ligi Mistrzów, przeciwko Szachtarowi Donieck. W kolejnych spotkaniach poprzedniego sezonu w europejskich pucharach nie mógł już zagrać przez poważną kontuzję kolana.

Dla Milika to 12. gol w europejskich pucharach (po 6 w Lidze Europy i Lidze Mistrzów). Pierwszą bramkę zdobył w grudniu 2014 r., jeszcze w barwach Ajaxu Amsterdam, w meczu z APOELEM Nikozja w grupowej fazie LM.

Przeciwko Salzburgowi Milik już w 10. minucie otrzymał kapitalne podanie od Driesa Mertensa w pole karne. Napastnik minął golkipera i trafił do pustej bramki. Mecz z Salzburgiem w podstawowym składzie rozpoczął również drugi reprezentant Polski w SSC Napoli - Piotr Zieliński. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:0 (WIĘCEJ).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Milik w rewanżowym meczu z Salzburgiem zdobędzie bramkę?