Liga Europy. Napoli - Salzburg. Świetne oceny Milika. "Był najlepszy"

Arkadiusz Milik zebrał znakomite oceny za swój występ w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy z Red Bull Salzburg (3:0) od włoskich mediów.

Tomasz Skrzypczyński
Arkadiusz Milik Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Świetną zaliczkę wypracowała sobie drużyna SSC Napoli w domowym starciu z Red Bull Salzburg. Gospodarze wygrali aż 3:0, a swojego gola strzelił napastnik reprezentacji Polski Arkadiusz Milik.

To nasz rodak otworzył wynik meczu w 10. minucie. To był jego jedyny gol, ale nie jedyny dobry moment w całym spotkaniu. Milik był aktywny, sprawiał problemy obrońcom gości i stwarzał sytuacje swoim kolegom.

Obok Fabiana Ruiza, który także trafił do siatki, Milik był najlepiej ocenionym zawodnikiem tego meczu przez włoskie media.

"Był najlepszy" - pisze serwis tuttomercatoweb.com, który wystawił mu notę 7,5.

Największy włoski dziennik sportowy "La Gazzetta dello Sport" również ocenił wysoko polskiego napastnika. "Wreszcie się przełamał w europejskich pucharach" - krótko skomentowano (nota 7).
"SportMediaset" uważa, że w czwartkowy wieczór nie było na boisku lepszego piłkarza od Milika.

Statystyki Arkadiusza Milika przygotowane przez SofaScore:
"Poświęcił się dla drużyny w meczu z Juventusem, teraz los mu to oddał. Świetny mecz Milika - strzelił gola, był bardzo aktywny, zaliczyłby asystę, gdyby skuteczniejszy był Mertens. Ciągle w ruchu" - czytamy (nota 7). "Strzelił pięknego gola, dobrze współpracował z partnerami. Widać było u niego ogromną determinację" - przekonuje włoska odsłona serwisu telewizji Eurosport (7).

W podstawowym składzie na mecz z Red Bull Salzburg znalazł się także Piotr Zieliński, który jednak po świetnych ostatnich grach, tym razem zaliczył dyskretny występ i otrzymał przeciętne noty.