Bundesliga: Kramarić dał wygraną TSG 1899 Hoffenheim, Bayer Leverkusen blisko wpadki

Blisko niespodzianki było w meczu Bundesligi pomiędzy Hannoverem 96 i Bayerem Leverkusen. Goście dopiero w końcówce uratowali zwycięstwo (3:2). Z kolei TSG 1899 Hoffenheim pokonało u siebie 1.FC Nuernberg 2:1.

Łukasz Witczyk
piłkarze Bayeru Leverkusen Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: piłkarze Bayeru Leverkusen
Bohaterem TSG 1899 Hoffenheim był Andrej Kramarić. 27-letni Chorwat zdobył oba gole dla Wieśniaków w starciu z outsiderem Bundesligi - 1.FC Nuernberg. Kramarić w 25. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego. Jedenastka została podyktowana po zagraniu piłki ręką przez Patricka Errasa.

Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli kilka okazji do tego, by podwyższyć prowadzenie. Sytuacje zmarnowali Ishak Belfodil oraz Florian Grillitsch. W obu przypadkach zabrakło skuteczności. Po przerwie goście początkowo byli aktywniejsi w ofensywie i udokumentowali to bramką Hanno Behrensa. Lepiej w tej sytuacji mógł zachować się bramkarz Hoffenheim, Oliver Baumann.

Zwycięstwo gospodarzom uratował Kramarić. Chorwat zachował czujność w polu karnym i sprytnym strzałem pokonał bramkarza gości. Christian Mathenia nie miał szans na obronę. Dzięki wygranej Hoffenheim wciąż jest w grze o miejsce w europejskich pucharach.

Sporo emocji było też w drugim niedzielnym starciu Bundesligi. Po dwóch kwadransach Bayer Leverkusen prowadził 2:0, a oba gole zdobył Kevin Volland. Jednak po przerwie goście spuścili z tonu, a do głosu doszli gracze Hannoveru 96. Najpierw kontaktową bramkę strzelił Jonathas, a w 73. minucie na tablicy wyników był remis po samobójczym trafieniu Mitchella Weisera.

Bayer w końcówce uniknął wpadki z walczącym o utrzymanie rywalem. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę na wagę zwycięstwa dla Aptekarzy zdobył Kai Havertz.