Primera Division. Kuriozalna sytuacja z VAR podczas meczu Realu Madryt

Tego jeszcze nie było. Kibice oglądający w telewizji wyjazdowy mecz Realu Madryt z Realem Valladolid mogli być mocno zaskoczeni, gdy w 14. minucie realizator pokazał pokój, gdzie powinni być sędziowie. Tyle, że przed ekranami stały puste krzesła.

Szymon Łożyński
Na zdjęciu od lewej: Casemiro, Karim Benzema i Toni Kroos Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu od lewej: Casemiro, Karim Benzema i Toni Kroos
W 14. minucie niedzielnego pojedynku 27. kolejki Primera Division Sergio Guardiola strzelił głową bramkę dla Realu Valladolid. Sędzia pojedynku Gil Manzano miał jednak wątpliwości, czy strzelec bramki nie był na spalonym. Dlatego przez słuchawkę zdecydował się skonsultować z sędziami VAR.

W takiej sytuacji realizatorzy transmisji zwykle pokazują pokój, gdzie przed kilkoma ekranami telewizyjnymi zasiadają arbitrzy VAR i analizują kontrowersyjną sytuację, po czym swoje uwagi przekazują głównemu sędziemu. Jednakże w niedzielę, gdy realizator pokazał pokój VAR, to nikogo w nim nie było.

Dziennikarze hiszpańskiego "Mundo Deportivo" szybko wyjaśnili całe zajście. Okazało się, że w pomieszczeniu jest kilka pokoi dla sędziów VAR i realizator transmisji po prostu pokazał niewłaściwy lub puścił na wizję zdjęcie pokoju, które wykonano jeszcze przed rozpoczęciem pojedynku.

Ostatecznie sędzia niedzielnego meczu miał kontakt z arbitrami VAR i nie uznał bramki Guardioli. Co prawda gospodarze 15 minut później już prawidłowo zdobyli bramkę i objęli prowadzenie, ale ostatecznie i tak przegrali z Realem Madryt 1:4.

Czytaj także: [urlz=/pilka-nozna/809556/pilkarze-realu-przeciwni-zwolnieniu-solariego-zmiana-trenera-teraz]piłkarze Realu Madryt przeciwni zwolnieniu trenera Solariego

[/urlz]ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Krzysztof Piątek nie zwalnia tempa. "Nadal się rozwija. Szuka sam siebie"

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)