Premier League: siedem goli w meczu Łukasza Fabiańskiego

Łukasz Fabiański wpuścił trzy bramki, a Artur Boruc dwie w sobotnich meczach Premier League. West Ham United przegrywał już 1:3, ale ostatecznie zdołał wygrać z Huddersfield Town 4:3.

Bartosz Zimkowski
Łukasz Fabiański Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Tylko trzy mecze rozegrano w sobotę o godzinie 16 w lidze angielskiej. To efekt równoczesnego odbywania się Pucharu Anglii. Najciekawiej było na Stadionie Olimpijskim, gdzie pewniakiem do zwycięstwa była ekipa West Ham United. Huddersfield Town jest bowiem czerwoną latarnią ligi z dorobkiem zaledwie 14 punktów.

O dziwo, to jednak Huddersfield prowadziło w 65. minucie już 3:1. Goście w 17. minucie wyrównali losy spotkania (wcześniej Mark Noble wykorzystał rzut karny), gdzie z kilku metrów gola głową zdobył Juninho Bacuna. Jeszcze przed przerwą Karlan Grant nie dał szans Fabiańskiemu na skuteczną interwencję. Ten sam zawodnik pięknym uderzeniem podwyższył prowadzenie Hudd's na 3:1. We wszystkich tych przypadkach polski bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

WHU w ostatnim kwadransie wrzucił najwyższy bieg. Strzelił trzy gole, z czego dwa były autorstwa Javiera Hernandeza, i ostatecznie wygrał 4:3.

O krok od zdobycia trzech punktów była także ekipa AFC Bournemouth, która podejmowała Newcastle United. Artur Boruc skapitulował w piątej minucie doliczonego czasu gry w pierwszej połowie. Polak nie był w stanie zatrzymać pięknego strzału Jose Salomona Rondona z rzutu wolnego.

Bournemouth, za sprawą dwóch trafień Josuhy Kinga w drugiej odsłonie, zmierzało jednak po wygraną. W doliczonym czasie gry remis Srokom uratował Matt Ritchie, który strzałem z woleja pokonał Boruca.