Anglia: wielka forma Kamila Grosickiego. Kolejne asysty Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Nigel Roddis / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City
Getty Images / Nigel Roddis / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City

W wielkiej formie utrzymuje się Kamil Grosicki. Reprezentant Polski w sobotę dołożył kolejne dwie asysty dla Hull City w rozgrywkach The Championship. Tygrysy zremisowały z Queens Park Rangers 2:2 (asysta także Pawła Wszołka).

Hull City nie dało rady pokonać przed własną publicznością Queens Park Rangers, mimo iż po pierwszej połowie prowadziło 2:0. Obie bramki dla Tygrysów zdobył Jarrod Bowen, a przy obu asystę notował Kamil Grosicki.

W drugiej odsłonie role się odwróciły i to QPR zdobyło dwa gole. W 62. minucie do siatki Hull trafił Josh Scowen po podaniu Pawła Wszołka. Goście zdołali wyrównać w końcówce spotkania za sprawą Tareka Hameda.

Dla Grosickiego były to asysty numer 10 i 11 w obecnym sezonie w The Championship. Jego konto uzupełnia pięć bramek. Jeśli natomiast brać pod uwagę tylko 2019 rok, to Grosicki już dziewięciokrotnie otwierał kolegom z drużyny drogę do bramki swoim podaniem. Z kolei dla Wszołka to czwarta asysta w The Championship. Ma jeszcze cztery gole.

W barwach Boltonu Wanderers wystąpił Paweł Olkowski. Prawy defensor zameldował się na boisku już w 8. minucie przegranego 2:5 spotkania z Wigan Athletic. Z kolei 90 minut dla Ipswich Town rozegrał Bartosz Białkowski (remis z Nottingham Forest 1:1).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty