FA Cup: dramat Millwall. Brighton and Hove w półfinale

Dopiero konkurs rzutów karnych wyłonił czwartego półfinalistę FA Cup. Millwall był o krok od sprawienia niespodzianki, ostatecznie awans wywalczył grający w Premier League Brighton and Hove Albion.

Michał Piegza
piłkarze Brighton and Hove Albion Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: piłkarze Brighton and Hove Albion
Poznaliśmy czwartego półfinalistę rozgrywek o Puchar Anglii. Do Watfordu FC, Manchesteru City i Wolverhampton Wanderers dołączył, plasujący się na 15. pozycji w Premier League, Brighton and Hove Albion. Wcześniej wiele wskazywało na to, że dalej zagra 20. drużyna Championship Millwall FC.

W 70. minucie gola dla gospodarzy zdobył Alex Pearce, który do bramki trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dziewięć minut później na 2:0 podwyższył Adein O'Brien, z kilku metrów wbijając piłkę do siatki.

Wydawało się, że goście nie będą się w stanie podnieść. Tymczasem w 88. minucie uderzeniem z pola karnego bramkowy kontakt przyjezdnym dał Juergen Locadia. W 95. minucie fatalnie w bramce Millwall zachował się David Martin, który przepuścił dośrodkowanie z rzutu wolnego Sollomona Marcha. Piłka przelobowała golkipera i wpadła do siatki.

W dogrywce więcej z gry mieli goście, ale brakowało im skuteczności. W 119. minucie z boiska wyrzucony został zawodnik gospodarzy Shane Ferguson, który popchnął rywala. Chwilę później gracze Brighton zdobyli gola, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Była to kontrowersyjna decyzja.

W rzutach karnych już w pierwszej serii pomylił się Glenn Murray, który trafił w poprzeczkę bramki miejscowych. Gospodarze pomylili się dopiero w czwartej kolejce, kiedy Matthew Ryan obronił strzał Mahlona Romeo. W pierwszej dodatkowej serii bramkę zdobył Lewis Dunk, z kolei Jake Cooper uderzył ponad bramką.

Millwall FC - Brighton and Hove Albion 2:2 (0:0) k. 4:5
1:0 - Pearce 70'
2:0 - O'Brien 79'
2:1 - Locadia 88'
2:2 - March 90+5'

Czerwona kartka: Ferguson (Millwall) /119', za popchnięcie rywala/

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Brighton and Hove Albion awansuje do finału rozgrywek o Puchar Anglii?