Puchar Anglii: Manchester United za burtą. Wilki pokąsały drużynę Solskjaera

Manchester United pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Anglii po ćwierćfinale. Czerwone Diabły 1:2 przegrały w meczu wyjazdowym z Wolverhampton.

Michał Piegza
Na zdjęcie z meczu Wigan - Manchester United w 1/4 finału Pucharu Anglii East News / AP Photo/Rui Vieira/Associated Press / Na zdjęcie z meczu Wigan - Manchester United w 1/4 finału Pucharu Anglii
Wilki pokąsały Czerwone Diabły. Rewelacyjny ćwierćfinalista Ligi Mistrzów, zespół który pod kierunkiem Ole Gunnara Solskjaera stopniowo buduje siłę pożegnał się z krajowymi rozgrywkami. To Wolverhampton zagra w półfinale.

O pierwszej połowie obydwa zespoły chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Na boisku niewiele się działo. Godną odnotowania była jedynie okazja z 42. minuty, kiedy sam na sam z Sergio Romero znalazł się Diogo Jota. Napastnik uderzył w bramkarza, który wyszedł na czternasty metr.

Więcej działo się po zmianie stron. Rozpoczął Marcus Rashford. Strzał minął bramkę gospodarzy. Z każdą kolejną minutą coraz więcej do powiedzenia mieli piłkarze Wilków. W 53. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pięknie głową przymierzył Raul Jimenez, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Romero. Pięć minut później Argentyńczyk obronił strzał Joao Moutinho. Portugalczyk dopiął swego w 70. minucie, kiedy rozerwał defensywę United i po rajdzie minął kilku rywali. W polu karnym powstało zamieszanie, a do siatki trafił Raul Jimenez.

Goście jeszcze nie pozbierali się po pierwszej stracie, kiedy otrzymali drugi cios. Wilki wyprowadziły kontrę, którą mocnym strzałem wykończył Diogo Jota. W 80. minucie sędzia pokazał czerwoną kartkę Victorowi Lindelofowi, jednak po analizie VAR arbiter zmienił decyzję i gracza gości ukarał żółtą kartką.

Manchester United dopiero w doliczonym czasie złapał kontakt bramkowy. Do siatki trafił Rashford. Na doprowadzenie do dogrywki zabrakło już przyjezdnym czasu.

Wolverhampton Wanderers - Manchester United 2:1 (0:0)
1:0 - Jimenez 70'
2:0 - Jota 76'
2:1 - Rashford 90+5'

Wolverhampton: John Ruddy - Romain Saiss, Conor Coady, Willy Boly - Matt Doherty, Leander Dendoncker, Ruben Neves, Joao Moutinho, Jonny Castro - Diogo Jota (87' Adama Traore), Raul Jimenez (90+5' Helder Costa).

Manchester United: Sergio Romero - Diogo Dalot, Victor Lindelof, Chris Smalling, Luke Shaw - Ander Herrera (71' Andreas Pereira), Nemanja Matić (86' Juan Mata), Paul Pogba - Jesse Lingard (86' Scott McTominay), Marcus Rashford, Anthony Martial.

Żółte kartki: Boly, Neves, Coady (Wolverhampton) oraz Matić, Rashford, Herrera, Lindelof, Dalot (United).

Sędzia: Martin Atkinson.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Wolverhampton awansuje do finału Pucharu Anglii?