El. ME 2020: Austria - Polska. Zobacz "złotą" bramkę Krzysztofa Piątka (wideo)

W meczu El. ME 2020 reprezentacja Polski wygrała z Austrią (1:0). Gola na wagę zwycięstwa strzelił Krzysztof Piątek. Nasz napastnik wykazał się sprytem pod bramką rywala.

Piotr Bobakowski
Na zdjęciu (na pierwszym planie): Krzysztof Piątek PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek został bohaterem spotkania Austria - Polska (0:1) w El. ME 2020. Napastnik AC Milan wszedł na boisko w drugiej połowie meczu - w 59. minucie. Dziesięć minut później w zamieszaniu pod bramką gospodarzy Piątek zachował zimną krew do końca i ustalił wynik.

"Ktooo? Krzysztof Piątek! Piłka go lubi, piłka go kocha, piłka go uwielbia! Polska zaczyna eliminacje Euro 2020 od trzech punktów" - można przeczytać na twitterowym koncie TVP Sport, gdzie udostępniono nagranie z Piątkiem w roli głównej.

"Uderzyłem instynktownie" - przyznał po meczu supersnajper w kadrze selekcjonera Jerzego Brzęczka w rozmowie z TVP Sport.

ZOBACZ: Michał Kołodziejczyk: Piątek, Piąteczek, Piątunio (komentarz) >>

W czwartkowych pojedynkach w grupie G El. Euro 2020 Izrael zremisował ze Słowenią (1:1), a Macedonia Północna pokonała Łotwę (3:1). W 2. kolejce eliminacji Biało-Czerwoni zagrają z Łotyszami. Mecz zostanie rozegrany na PGE Narodowy w Warszawie w niedzielę (24 marca) o godz. 20:45.