Turniej Ośmiu Narodów: Polacy lepsi od Anglików

Reprezentacja Polski do lat 20 została podzielona na dwa składy. Jeden z nich grał towarzyskie spotkanie z Japonią w Łodzi, a drugi pokonał w Burton upon Trent Anglię 3:1 w ramach Turnieju Ośmiu Narodów.

Krzysztof Sędzicki
Jakub Moder (z prawej) Newspix / Marian Zubrzycki/400mm.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Jakub Moder (z prawej)
- To był celowy zabieg. Dziesięciu zawodników z rocznika 1998 i 1999 pojechało do Anglii. Wysłaliśmy zawodników, którzy mają nabierać doświadczenie. Inaczej jest, kiedy się siedzi na ławce, a inaczej, gdy zdobywasz minuty na boisku. Wyszli tam gracze desygnowani przeze mnie, patrząc na to, ile minut spędzą. Mają oni szansę, by zagrać w meczu z Niemcami we wtorek - powiedział trener reprezentacji Polski U-20 Jacek Magiera po wygranym spotkaniu z drużyną Japonii.

Tymczasem prowadzony przez trenera Bartłomieja Zalewskiego zespół, który pojechał na Wyspy, sprawdził się całkiem nieźle. Wynik już w ósmej minucie gry otworzył Jakub Moder. Niecałe dwadzieścia minut później na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Patryk Klimala. Zanim upłynęło dziesięć minut drugiej części gry Biało-Czerwoni prowadzili już 3:0. Bramkarza reprezentacji Anglii pokonał Mikołaj Kwietniewski, który pojawił się na boisku w przerwie w miejsce Przemysława Płachety

Jedyną bramkę dla Anglików zdobył w 57. minucie napastnik Arsenalu Eddie Nketiah. Na więcej już jego zespół nie było stać Było to drugie zwycięstwo w trwającym Turnieju Ośmiu Narodów. Pozwoliło ono opuścić ostatnie miejsce w tabeli i przesunąć się na szóstą pozycję. Na zakończenie zmagań Polacy zmierzą się we wtorek o 18:00 w Bielsku-Białej z Niemcami.

Anglia U-20 - Polska U-20 1:3 (0:2)
0:1 - Jakub Moder 8'
0:2 - Patryk Klimala 26' - z karnego
0:3 - Mikołaj Kwietniewski 53'
1:3 - Eddie Nketiah 57'

Polska: Marcin Bułka - Mateusz Spychała, Przemysław Wiśniewski, Adam Chrzanowski, Adrian Gryszkiewicz (60' Mateusz Hołownia) - Przemysław Płacheta (46' Mikołaj Kwietniewski), Radosław Kanach (88' Damian Pawłowski), Maciej Ambrosiewicz (46' Sebastian Milewski), Jakub Moder (60' Sebastian Kowalczyk), Marcin Listkowski (70' Oskar Repka) - Patryk Klimala (70' Sebastian Strózik).

Wyjściowy skład reprezentacji Anglii: Ryan Schofield - Ben Godfrey, Trevoh Chalobah, Tom Pearce, Tom Edwards, Sam Field, Andre Dozzell, Elliot Embleton - Dwight McNeil, Grady Diangana, Eddie Nketiah.

Czy Polacy pokonają we wtorek Niemców w Bielsku-Białej?