Bereszyński na ławce, Linetty i Piątek od początku. Włosi przewidują składy w Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Filippo Venezia/ANSA via AP / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
East News / Filippo Venezia/ANSA via AP / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Sobotnie spotkanie Sampdorii Genua z AC Milan zapowiada się niezwykle interesująco. Włoskie media donoszą, że Polacy: Linetty i Piątek zaczną mecz od pierwszej minuty. Na ławce usiądzie z kolei Bartosz Bereszyński.

Serwis "football-italia.net" przed każdą kolejką Serie A publikuje prawdopodobne składy włoskich drużyn. W sobotnim spotkaniu Sampdorii Genua z AC Milan od pierwszej minuty wystąpi dwóch polskich piłkarzy.

Karol Linetty w barwach gospodarzy i Krzysztof Piątek po stronie gości. Na ławce ma usiąść z kolei obrońca Sampdorii Bartosz Bereszyński.

- To będzie pojedynek snajperów: Quagliarella-Piątek. To będzie wyjątkowe starcie - zapowiada włoski portal.

Quagliarella strzelił już 21 goli dla Sampdorii i jest liderem wyścigu po koronę króla strzelców. Piątek na swoim koncie ma 19 bramek. Napastnik Sampdorii strzelił tyle samo goli co Piątek zarówno prawą (14), jak i lewą nogą (3). W statystyce trafień głową lepiej wypada Włoch - on ma cztery, a Polak dwie.

Dziewiąta w tabeli Sampdoria podejmie czwarty Milan. Początek meczu w sobotę o godzinie 20:30. Transmisja w Eleven Sports 1.

Prawdopodobne składy:

Sampdoria (4-3-1-2): Audero, Sala, Colley, Andersen, Murru, Linetty, Praet, Jankto, Ramirez, Gabbiadini, Quagliarella

Milan (4-3-3): Donnarumma, Kalabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez, Bakayoko, Biglia, Calhanoglu, Suso, Piatek, Castillejo

Czy Krzysztof Piątek zdobędzie bramkę w tym meczu?