Serie A. AS Roma - SSC Napoli: zachwyty nad golem Milika. "Jak Bergkamp!"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Gol Arkadiusza Milika był ozdobą hitu 29. kolejki Serie A, w którym Napoli wysoko pokonało Romę 4:1 (1:1). - Zrobił to jak Dennis Bergkamp! - piszą o trafieniu Polaka włoscy dziennikarze.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=708]

SSC Napoli[/tag] nie dało szans drużynie Romy w niedzielnym spotkaniu włoskiej ekstraklasy. Ekipa Carlo Ancelottiego wygrała aż 4:1, a jednym z najlepszych graczy gości w tym meczu był Arkadiusz Milik.

Polak rozpoczął starcie w podstawowej "11" i potrzebował zaledwie kilkadziesiąt sekund by strzelić swojego 16. gola w tym sezonie Serie A. Milik otrzymał podanie od Simona Verdiego i popisał się najpierw świetnym przyjęciem piłki, a po chwili celnym strzałem.

Włoscy dziennikarze są zachwyceni urodą bramki najlepszego strzelca Napoli w tym sezonie. Zobacz klasyfikację strzelców Serie A

"Zrobił to jak Dennis Bergkamp! Nie może to dziwić, jeśli Milik to były piłkarz Ajaksu Amsterdam. W 28. minucie strzelił kolejnego gola, ale nie został uznany ze względu na minimalnego spalonego" - pisze o nim serwis calcionapoli24.it.

Redaktorzy serwisu poświęconego Napoli wystawili mu notę "7". Równie wysoko oceniła go włoska odsłona portalu Goal.com. "Już na początku meczu pokazał wielką klasę. Zachował się znakomicie w polu karnym i otworzył wynik spotkania" - czytamy opinię o polskim napastniku.

Źródło: sofascore.com "Dwie minuty wystarczyły Milikowi aby się pokazać. Strzelił pięknego gola, było na co popatrzeć. W ciągu całego meczu sprawiał ciągłe zagrożenie pod bramką Romy" - pisze calciomercato.it.

Niezłe noty Arkadiusza Recy za mecz z Parmą

Włosi wystawili mu notę "7.5". Takie same otrzymali Dries Mertens, Simone Verdi (obaj po jednym golu) i Fabian Ruiz. Były to najwyższe oceny ze wszystkich zawodników Napoli i Romy.

W kadrze Napoli na niedzielny hit nie znalazł się inny reprezentant Polski, Piotr Zieliński.

Czy Arkadiusz Milik strzeli w tym sezonie co najmniej 20 bramek w Serie A?