II liga: ROW 1964 Rybnik ucieka z dna tabeli. Rzeszów podbity drugi raz z rzędu

ROW 1964 Rybnik zrównał się liczbą punktów z będącymi na bezpiecznych lokatach klubami. To efekt zwycięstwa 1:0 w zaległym meczu z Resovią.

Na zdjęciu od lewej: Dawid Kubowicz i Przemysław Brychlik Newspix / Na zdjęciu od lewej: Dawid Kubowicz i Przemysław Brychlik
Tydzień temu Resovia przegrała mecz na swoim terenie po 249 dniach bez porażki. 21 lipca Rzeszów został podbity przez Znicza Pruszków, a 27 marca przez inną drużynę z Mazowsza, Pogoń Siedlce. W środę na Podkarpaciu zameldował się zespół z innego regionu Polski, ale też postawił beniaminkowi opór i potrafił zdobyć komplet punktów.

W pierwszej połowie ROW 1964 Rybnik nie pozwalał wyżej notowanemu przeciwnikowi na stwarzanie sytuacji podbramkowych. Gorzej dla rybniczan, że również oni mieli problem z zagrożeniem bramce Wojciecha Daniela. Dużo podań było kierowanych w kierunku Przemysława Brychlika. Na początku spotkania domagał się on rzutu karnego, ale nie usłyszał gwizdka sędziego. Na koniec drugiego kwadransa spóźnił się odrobinę do piłki, a w 40. minucie przeszkodził sobie w oddaniu strzału z Michałem Rostkowskim.

ROW 1964 Rybnik zdobył gola na 1:0 po powrocie z szatni na boisko. W 54. minucie Michał Bojdys był najsprytniejszy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Stracona bramka obudziła Resovię, która zaczęła oddawać strzał za strzałem, a jej trener wymienił jednocześnie obu skrzydłowych. Gospodarze nie potrafili jednak dogonić przeciwnika, a czas uciekał. Szkoleniowiec zespołu z Górnego Śląska wzmocnił obronę dodatkowym piłkarzem, ściągnął pomocnika i ten pomysł pomógł w utrzymaniu wyniku.

ROW 1964 Rybnik zdobył w rundzie wiosennej dziewięć punktów. To niezły łup jak na drużynę walczącą o utrzymanie. Jest niepokonany od czterech kolejek, a ponadto na wyjazdach od 4 listopada. Po zwycięstwie w zaległym spotkaniu ROW pozostał w strefie spadkowej, ale zrównał się liczbą punktów z klubami będącymi na bezpiecznych lokatach.

Resovia - ROW 1964 Rybnik 0:1 (0:0)
0:1 - Michał Bojdys 54'

Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Geniec (89' Szymon Feret), Sebastian Zalepa, Bartłomiej Makowski, Rafał Mikulec - Kamil Antonik, Dariusz Frankiewicz, Szymon Kaliniec (78' Konrad Domoń), Michał Ogrodnik (63' Radosław Adamski) - Przemysław Pyrdek (63' Bartłomiej Buczek), Paweł Hass

ROW: Kacper Rosa - Paweł Jaroszewski, Marek Krotofil, Michał Bojdys, Przemysław Szkatuła - Bartłomiej Wasiluk, Szymon Jary - Krzysztof Koch (88' Bartłomiej Polok), Bartosz Giełażyn (79' Kamil Spratek), Michał Rostkowski (75' Bartosz Kunat) - Przemysław Brychlik

Żółte kartki: Buczek (Resovia) oraz Giełażyn, Wasiluk, Koch, Polak (ROW)

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy ROW 1964 Rybnik utrzyma się w tym sezonie na szczeblu centralnym?