Bundesliga: jednostronny mecz w Moguncji, hat-trick Matety

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: piłkarze 1.FSV Mainz
PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: piłkarze 1.FSV Mainz

Choć w Moguncji zmierzyli się sąsiedzi w ligowej tabeli, to mecz miał jednostronny przebieg. Miejscowe 1.FSV Mainz wygrało z SC Freiburg 5:0, a hat-tricka skompletował Jean-Philippe Mateta.

W tym artykule dowiesz się o:

Obie drużyny po 27. kolejce sąsiadowały ze sobą w tabeli. Wyżej sklasyfikowany był zespół z Fryburga, który miał na swoim koncie o dwa punkty więcej niż ekipa z Moguncji. Zarówno 1.FSV Mainz, jak i SC Freiburg są blisko realizacji przedsezonowego celu, jakim było utrzymanie w Bundeslidze. Tylko kataklizm mógłby sprawić, by któraś z ekip opuściła szeregi niemieckiej ekstraklasy. Gra w europejskich pucharach też im nie grozi.

To zwiastowało wyrównany pojedynek, lecz na boisku stroną dominującą byli miejscowi. Gospodarze w dziesięć minut pozbawili złudzeń swoich przeciwników. W 20. minucie wynik spotkania otworzył Jean-Paul Boetius. Później swoją skutecznością imponował Jean-Philippe Mateta, który jeszcze do przerwy zdobył dwie bramki.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Goście próbowali zdobyć choćby honorową bramkę, ale golkiper miejscowych zakończył mecz z czystym kontem. Strzelali za to gospodarze,a Mateta skompletował hat-tricka.

1.FSV Mainz - SC Freiburg 5:0 (2:0) 1:0 - Boetius 20' 2:0 - Mateta 25' 3:0 - Mateta 30' 4:0 - Onisiwo 73' 5:0 - Mateta 77'

Zobacz także: Roger Guerreiro przypomniał o sobie kibicom pięknym golem Lotto Ekstraklasa: Miedź ucieka od strefy spadkowej, KGHM Zagłębie bliżej grupy mistrzowskiej. Zobacz tabelę [multitable table=1000 timetable=10723]Tabela/terminarz[/multitable]