Reprezentacja Polski kobiet zatrzymała Włoszki. Padł rekord frekwencji

W ósmym meczu z Włoszkami reprezentacja Polski kobiet po raz pierwszy nie przegrała. Drużyna Miłosza Stępińskiego zremisowała w Lublinie 1:1.

Polka Ewa Pajor (z lewej) i Elisa Bartoli (z prawej) z Włoch, w towarzyskim meczu piłkarskich reprezentacji kobiet PAP / Wojciech Pacewicz / Na zdjęciu: Polka Ewa Pajor (z lewej) i Elisa Bartoli (z prawej) z Włoch, w towarzyskim meczu piłkarskich reprezentacji kobiet
Rok 2019 rozpoczął się od mocnego uderzenia reprezentacji Polski. Drużyna Miłosza Stępińskiego wygrała z Hiszpanią i z Holandią w turnieju towarzyskim. W jego finale została już pokonana przez Norwegię, co nie przeszkodziło awansować o sześć pozycji w rankingu FIFA. Przed spotkaniem towarzyskim z Włoszkami była na 28. miejscu. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego jest w nim 15.

Wynik 1:1 został ustalony już w pierwszej połowie, a oba gole padły po rzutach wolnych. Valentina Cernoia przymierzyła bezpośrednio ze stałego fragmentu, a Ewa Pajor wyrównała strzałem z bliska po dośrodkowaniu. Piłkę pomogła wywalczyć partnerka Pajor z ataku Agnieszka Winczo.

Przed przerwą Polki były równorzędnymi rywalkami dla Włoszek. Na początku drugiej części zarysowała się przewaga przyjezdnych, ale nie potrafiły one po raz drugi pokonać Katarzyny Kiedrzynek. W 59. minucie kapitan reprezentacji Polski popisała się interwencją po strzale zza pola karnego. Urodzona w Lublinie Kiedrzynek rozegrała dobry mecz w rodzinnym mieście. W 83. minucie zawodniczka Paris Saint-Germain ponownie ratowała Polki, a niewiele później również gospodynie miały szansę na rozstrzygnięcie meczu, której nie wykorzystała Pajor.

Mecz obejrzało z trybun 7205, a to największa liczba w historii domowych meczów reprezentacji Polski.

Drużyna przygotowuje się do eliminacji mistrzostw Europy. Pierwszy mecz na początku września z Czeszkami. Ponadto Biało-Czerwone zmierzą się z Hiszpanią, Mołdawią i z Azerbejdżanem. Zanim Polki powalczą o punkty zagrają jeszcze mecze towarzyskie z Finlandią i ze Słowacją.

Polska - Włochy 1:1 (1:1)
0:1 - Valentina Cernoia 26'
1:1 - Ewa Pajor 28'

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora (78' Julia Matuschewski), Małgorzata Mesjasz, Gabriela Grzywińska, Sylwia Matysik, Natalia Chudzik - Weronika Zawistowska (62' Joanna Olszewska), Patrycja Balcerzak (77' Emilia Zdunek), Dominika Grabowska (85' Dżesika Jaszek) - Agnieszka Winczo, Ewa Pajor