Puchar Anglii: zespół Watford FC odwrócił losy meczu i wystąpi w finale. O trofeum zagra z Manchesterem City

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Troy Deeny (z prawej), Matt Doherty (w środku) i Romain Saiss (z lewej)

W drugim meczu półfinałowym Pucharu Anglii 2018/2019, ekipa Watford FC pokonała dopiero po dogrywce Wolverhampton Wanderers 3:2 (chociaż przegrywała już 0:2) i w finale (18 maja) zmierzy się z Manchesterem City.

Trudno było jednoznacznie wskazać faworyta niedzielnej konfrontacji na Stadionie Wembley w Londynie, a spotkanie zapowiadało się na bardzo wyrównane. Ostatnie starcie tych ekip zakończyło się triumfem Watfordu (2:0).

Rywalizacja dla Wilków mogła się rozpocząć znakomicie, bo już w 1. minucie niezłym strzałem popisał się Jonny Castro, a piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Heurelho Gomesa.

Podopieczni Nuno Espirito Santo grali bardzo cierpliwie, a ich poczynaniami umiejętnie kierował doświadczony portugalski pomocnik, Joao Moutinho.

Zespół z Wolverhampton dopiął swego w 36. minucie, kiedy wykonywał rzut rożny. Wówczas dokładnie dośrodkował Diogo Jota, a celnie główkował Matt Doherty i jak się później okazało ustalił wynik w pierwszej połowie zawodów.

Po zmianie stron piłkarze Wolverhampton nie zamierzali zwalniać tempa i w 62. minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Wtedy to Doherty zagrał futbolówkę do Raula Jimeneza, zaś ten przyjął ją na klatkę piersiową i strzelił gola.

Wobec takiego obrotu spraw trener Javier Garcia posłał do boju Gerarda Deulofeu, który w 79. minucie zdobył bramkę kontaktową, popisując się ładnym, technicznym uderzeniem w "okienko".

Ekipa Watford FC ambitnie walczyła o doprowadzenie do remisu i rzutem na taśmę zrealizowała swój cel. Leander Dendoncker sfaulował rywala i arbiter podyktował rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał Troy Deeney, który doprowadził do dogrywki.

Szerszenie były na fali i tuż przed zakończeniem I części dodatkowego czasu gry zadały przeciwnikowi trzeci - decydujący - cios, którego autorem okazał się Deulofeu, a asystował mu Andre Gray.

Puchar Anglii, półfinał:

Watford FC - Wolverhampton Wanderers 3:2 (0:1) 0:1 - Matt Doherty 36' 0:2 - Raul Jimenez 62' 1:2 - Gerard Deulofeu 79' 2:2 - Troy Deeney 90+4' 3:2 - Gerard Deulofeu 104'

Która drużyna zdobędzie Puchar Anglii 2018/2019?