II liga: wysokie zwycięstwo GKS-u Bełchatów. Zbliża się do podium

Po zwycięstwie 3:0 ze Zniczem Pruszków piłkarze GKS-u Bełchatów tracą tylko dwa punkty do będących na miejscach premiowanych awansem Olimpii Grudziądz i Widzewa Łódź.

Bartosz Biel Newspix / Marian Zubrzycki/400mm.pl / Na zdjęciu: Bartosz Biel
GKS Bełchatów radzi sobie dobrze w meczach na własnym stadionie. Głównie dzięki punktom zdobytym u siebie pozostaje poważnym kandydatem do awansu na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Domowy bilans Brunatnych to dziewięć zwycięstw, cztery remisy i jedna porażka z Olimpią Grudziądz. Po niej GKS szybko wrócił do równowagi i w niedzielę odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w Bełchatowie.

Przewaga gospodarzy była zdecydowana i udokumentowana golem już w 10. minucie przez Patryka Mularczyka, który trafił do bramki przeciwnika po raz ósmy w sezonie i jest najlepszym snajperem w swoim zespole. Po przerwie GKS powalił przeciwnika strzałem z dubeltówki, ponieważ w 60. i w 61. minucie dwukrotnie pokonał Piotra Misztala. Wynik na 3:0 ustalił krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych Bartosz Biel.

Znicz przegrał po trzech zwycięstwach z rzędu i zostaje w "martwej strefie" tabeli. Drużyna z Mazowsza traci 10 punktów do miejsc premiowanych awansem i ma dziewięć "oczek" więcej niż zespoły będące w strefie spadkowej.

GKS Bełchatów - Znicz Pruszków 3:0 (1:0)
1:0 - Patryk Mularczyk 10'
2:0 - Marcin Grolik 60'
3:0 - Bartosz Biel 61'

GKS: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Damian Michalski, Mateusz Szymorek - Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka - Emile Thiakane (78' Wiktor Putin), Patryk Mularczyk (83' Mateusz Stolarczyk), Bartłomiej Bartosiak (58' Bartosz Biel) - Przemysław Zdybowicz (70' Artur Golański)

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Bochenek, Adrian Rybak, Michał Wrześniewski, Kacper Smoleń - Adrian Małachowski, Maciej Machalski (75' Przemysław Kocot) - Paweł Tarnowski (76' Patryk Kubicki), Marcin Smoliński (64' Arkadiusz Pyrka), Patryk Czarnowski - Dariusz Zjawiński (77' Bartłomiej Faliszewski)

Żółte kartki: Bartosiak, Grolik (GKS) oraz Rybak, Tarnowski (Znicz)

Pokaż całą tabelę

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Bełchatów będzie w rundzie wiosennej na miejscu premiowanym awansem?