Bundesliga: hat-trick Ishaka Belfodila, stracona szansa Borussii M'gladbach

Walczący o utrzymanie w Bundeslidze zespół FC Augsburg był tylko tłem dla TSG 1899 Hoffenheim. Klub ten wygrał na wyjeździe 4:0, a hat-tricka skompletował Ishak Belfodil.

Łukasz Witczyk
Kerem Demirbay (z lewej) i Konrad Laimer (z prawej) PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Kerem Demirbay (z lewej) i Konrad Laimer (z prawej)
FC Augsburg liczyło na sprawienie niespodzianki w starciu z TSG 1899 Hoffenheim. Jednak już w szóstej minucie gospodarze stracili gola i to w dodatku na własne życzenie. Błąd defensywy rywali wykorzystał Andrej Kramarić i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Miejscowi starali się doprowadzić do wyrównania, ale brakowało im skuteczności.

Po przerwie dominowali już piłkarze gości, a w zasadzie Ishak Belfodil. Algierski piłkarz w 21 minut skompletował hat-tricka i poprowadził swój zespół do przekonującego zwycięstwa. Najpierw po dośrodkowaniu Kerema Demirbaya urwał się spod opieki obrońców i głową strzelił gola. Później dwukrotnie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie dał mu szans na interwencję.

W innym niedzielnym spotkaniu Bundesligi Borussia M'gladbach zremisowała u siebie z Werderem Brema 1:1. Gospodarze w 49. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Floriana Neuhausa. Miejscowym nie udało się utrzymać korzystnego rezultatu. Remis dla Werderu uratował Davy Klaassen.

Wyniki:

FC Augsburg - TSG 1899 Hoffenheim 0:4 (0:1)
0:1 - Andrej Kramarić 6'
0:2 - Ishak Belfodil 61'
0:3 - Ishak Belfodil 74'
0:4 - Ishak Belfodil 82'

Borussia M'gladbach - Werder Brema 1:1 (0:0) 1:0 - Florian Neuhaus 49' 1:1 - Davy Klaassen 79'

Czy TSG 1899 Hoffenheim awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?