Premier League: bezbarwny Arsenal, latająca kurtka Mesuta Oezila

Arsenal przegrał na Goodison Park z Evertonem 0:1 w 33. kolejce Premier League. Kanonierzy zagrali bardzo przeciętnie, a pod koniec meczu doszło do spięcia przy linii bocznej. W zamieszaniu kurtką w menedżera gospodarzy rzucił Mesut Oezil.

Bartosz Zimkowski
mecz Everton - Arsenal Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: mecz Everton - Arsenal
Arsenal nie dojechał na Goodison Park na pierwszą połowę. Wprawdzie po boisku biegali piłkarze w czerwonych koszulkach, ale trudno było nazywać ich zawodnikami Kanonierów, ponieważ prezentowali się tak fatalnie.

Na dodatek od 10. minuty przegrywali. Everton wykonywał rzut z autu na wysokości pola karnego, a chwilę później piłka spadła na czwarty metr, gdzie Phil Jagielka z zimną krwią pokonał Bernda Leno. Goście domagali się odgwizdania spalonego, lecz sędziowie nie pomylili się w tej sytuacji.

Unai Emery już w przerwie dokonał dwóch zmian. Trudno się dziwić skoro w pierwszej odsłonie Arsenal nie oddał ani jednego celnego strzału. Na boisku pojawili się Pierre-Emerick Aubameyang oraz Aaron Ramsey. Obaj wnieśli sporo ożywienia, a Walijczyk w 52. minucie mógł, a wręcz powinien, doprowadzić do remisu. Jordan Pickford wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Ramseya, jednak ten uderzył ostatecznie nad poprzeczką.

Kolejne minuty należały jednak do Evertonu. Gospodarze co chwilę tworzyli sobie okazje. Mieli je m.in. Bernard czy Richarlison. Nie potrafili ich wykorzystać.

Pod koniec meczu doszło do sporego spięcia przy linii bocznej, gdzie Shkodran Mustafi wyciął równo z trawą Dominica Calverta-Lewina. Telewizyjne powtórki pokazały, że w kierunku menedżera The Toffees Marco Silvy poleciała... kurtka rzucona przez Mesuta Oezila, który kilka minut wcześniej opuścił boisko. Niemiec i tak nie trafił w nikogo.

Everton ostatecznie wygrał 1:0, a Arsenal zagrał kolejny bardzo bezbarwny mecz na wyjeździe. Pozostał na czwartej pozycji i ma punkt mniej od Tottenhamu Hotspur i tyle samo co piąta Chelsea.