Bundesliga: Werder Brema zrobił krok w kierunku pucharów. Ważny triumf RB Lipsk

W sobotnich meczach 29. kolejki obyło się bez niespodzianek. Bliżej awansu do europejskich pucharów jest Werder Brema, a RB Lipsk zrobił kolejny krok, by zapewnić sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Łukasz Witczyk
Kevin Kampl (z prawej) oraz Elvis Rexhbecaj PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Kevin Kampl (z prawej) oraz Elvis Rexhbecaj
W czterech sobotnich meczach kibice obejrzeli siedem bramek. Najwięcej padło ich na stadionie w Bremie, gdzie miejscowy Werder pokonał SC Freiburg 2:1. Gospodarze długo atakowali i robili wszystko, by objąć prowadzenie, ale udało im się to dopiero w 76. minucie, kiedy to bramkarza rywali pokonał Davy Klaassen. Po kilku minutach prowadzenie podwyższył Theo Gebre Selassie. Goście zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Luki Waldschmidta w 90. minucie.

Dramatycznie rozpoczęło się starcie w Hannowerze. Już w 1. minucie groźnej kontuzji nabawił się Lars Stindl, który musiał opuścić boisko przy pomocy lekarzy. Reprezentant Niemiec zderzył się piszczelami z Matthiasem Ostrzolkiem. Mecz zakończył się triumfem Borussii M'gladbach, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Raffael, który zmienił Stindla.

Bliżej awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów jest RB Lipsk. Zespół spod znaku czerwonego byka pokonał u siebie VfL Wolfsburg 2:0. W 16. minucie gola dla drużyny z Lipska strzelił Kevin Kampl, a jeszcze w pierwszej połowie kolejny cios zadał Timo Werner. W Stuttgarcie walczące o utrzymanie VfB uległo Bayerowi Leverkusen po golu Kaia Havertza z rzutu karnego.