Lotto Ekstraklasa. Arka Gdynia - Miedź Legnica: nowy trener nie przerwał fatalnej passy

Zmiana trenera nie przyniosła przełamania w zespole Arki. Ekipa z Gdyni od 26 listopada zeszłego roku czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo. Gracze Jacka Zielińskiego tylko zremisowali 1:1 z Miedzią Legnica.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Adam Deja (z lewej) i Petteri Forsell (z prawej) PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Adam Deja (z lewej) i Petteri Forsell (z prawej)
Po 13. ligowych kolejkach bez zwycięstwa szefowie Arki Gdynia zdecydowali się dokonać zmiany trenera. Zbigniewa Smółkę zmienił Jacek Zieliński, który na ławkę trenerską powrócił po 9 miesiącach. W debiucie jego podopieczni spotkali się z ligowym sąsiadem, z którym w rundzie finałowej będą walczyć o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Wierzę, że kibice zobaczą zespół, który będzie umierał na boisku, żeby w Gdyni była ekstraklasa - zapowiadał przed pierwszym meczem Zieliński. Niestety fani zgromadzeni na stadionie w Gdyni nie byli świadkami ciekawego widowiska, a na dodatek gospodarze nie przełamali fatalnej passy. Z boiska wiało nudą. Nieliczne strzały nie były zagrożeniem dla bramkarzy i dopiero po przerwie doczekaliśmy się bramki.

Elton Monteiro nieprzepisowo zatrzymał wbiegającego w pole karne Aleksandara Kolewa, a sędzia bez zastanowienia wskazał na "wapno". "Jedenastkę" wykorzystał Michał Janota.

Po bramce obraz gry się nie zmienił. Wciąż Arka miała przewagę w posiadaniu piłki i praktycznie do ostatniego gwizdka kontrolowała wydarzenia na boisku. Wydawało się, że trener Zieliński błyskawicznie przerwie fatalną passę gdynian, ale jeden z nielicznych ataków gości zakończył się golem. Wprowadzony po przerwie Joan Roman popisał się kapitalnym strzałem w okienko. Efektu nowej miotły nie było.

Oba zespoły spotkają się w tym sezonie jeszcze raz, po podziale grup - w fazie finałowej. Na tę chwilę Arka znajduje się w strefie spadkowej i ma 2 punkty straty do Miedzi.

Arka Gdynia - Miedź Legnica 1:1 (1:0)
1:0 - Michał Janota (k.) 56'
1:1 - Joan Roman 89'

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Tadeusz Socha, Adam Deja (88' Adam Danch), Christian Maghoma - Nabil Aankour (91' Rafał Siemaszko), Frederik Helstrup - Marko Vejinović, Maciej Jankowski, Aleksandar Kolew (62' Luka Zarandia) - Michał Janota.

Miedź Legnica: Anton Kanibołocki - Grzegorz Bartczak, Kornel Osyra, Elton Monteiro - Henrik Ojamaa (68' Fabian Piasecki), Rafał Augustyniak, Artur Pikk (87' Patryk Makuch) - Borja Fernandez, Omar Santana (78' Joan Roman) - Petteri Forsell, Juan Camara.

Żółte kartki: Deja, Socha (Arka) oraz Osyra, Pikk, Monteiro, Bartczak (Miedź).

Sędzia: Piotr Lasyk.

Czy Arka Gdynia utrzyma się w Ekstraklasie?