Ligue 1: kolejna porażka Paris Saint-Germain, koronacja znów przełożona

Paris Saint-Germain, po remisie z RC Strasbourg Alsace i porażce z Lille OSC, tym razem przegrało na wyjeździe z FC Nantes 2:3 w zaległym meczu 28. kolejki Ligue 1. W związku z tym, koronacja PSG na mistrza Francji ponownie została przełożona.

Tomasz Rosiński
Gianluigi Buffon Getty Images / Lionel Ng / Na zdjęciu: Gianluigi Buffon
Paryżanie przystępowali do rywalizacji z Nantes po blamażu z Lille (1:5) i w końcu chcieli zapewnić sobie mistrzowski tytuł, a potrzebowali do tego co najmniej jednego punktu. Jednak mocarze ze stolicy nie zrealizowali swojego celu.

Od początku starcia na boisku trwała zażarta walka, zaś gospodarze nie zamierzali odpuszczać wyżej notowanemu rywalowi, który musiał sobie radzić między innymi bez kontuzjowanych Edinsona Cavaniego i Neymara. Natomiast Kylian Mbappe Lottin decyzją trenera znalazł się poza składem swojej drużyny.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali piłkarze z Nantes, a celnym strzałem w 12. minucie popisał się Kalifa Coulibaly. Jednakże Gianluigi Buffon odbił piłkę do boku, ratując podopiecznych Thomasa Tuchela przed stratą gola.

Chwilę później fantastycznie po podaniu od Leandro Paredesa z około 30 metrów przymierzył Dani Alves, który wyprowadził paryską ekipę na prowadzenie. Piłka wpadła w lewy, górny róg bramki strzeżonej przez Maxime'a Dupe'a.

Odpowiedź ze strony FC Nantes nadeszła szybko. Dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Valentin Rongier, zaś futbolówkę głową do siatki skierował Diego Carlos, który doprowadził do remisu w tej potyczce.

Kanarki grały bez kompleksów i cierpliwie czekały na swoją kolejną okazję, która nadarzyła się w 44. minucie. Wówczas fatalnie w obronie zagrał Thilo Kehrer, który przegrał pojedynek z Coulibaly'm. Po chwili Samuel Moutoussamy wyłożył piłkę jak na tacy Majeedowi Warisowi, a ten trafił do pustej bramki i ustalił wynik w pierwszej połowie konfrontacji.

Po zmianie stron klub z Nantes zadał trzeci cios przeciwnikowi, a swój dublet skompletował Carlos, którzy wykorzystał zamieszanie po kornerze w polu karnym gości.

Taki obrót spraw jakby zupełnie podłamał obrońców mistrzowskiego tytułu, zaś gospodarze starali się kontrolować boiskowe wydarzenia.

Co prawda przyjezdni w 89. minucie za sprawą Metehana Guclu zdobyli bramkę kontaktową, ale na więcej nie starczyło im czasu i ich druga porażka z rzędu we francuskiej ekstraklasie stała się faktem.

Ligue 1, 28. kolejka (zaległy):

FC Nantes - Paris Saint-Germain 3:2 (2:1)
0:1 - Dani Alves 19'
1:1 - Diego Carlos 22'
2:1 - Majeed Waris 44'
3:1 - Diego Carlos 52'
3:2 - Metehan Guclu 89'

FC Nantes: Maxime Dupe - Edgar Ie, Diego Carlos, Nicolas Pallois - Fabio da Silva (83' Enock Kwateng), Rongier Kalifa, Abdoulaye Toure, Samuel Moutoussamy, Charles Traore - Kalifa Coulibaly (90+3' Randal Kolo), Majeed Waris (90' Anthony Limbombe).

Paris Saint-Germain: Gianluigi Buffon - Dani Alves, Thilo Kehrer, Presnel Kimpembe, Stanley Nsoki (60' Colin Dagba) - Moussa Diaby, Julian Draxler, Leandro Paredes, Layvin Kurzawa (75' Metehan Guclu) - Eric-Maxim Choupo-Moting, Christopher Nkunku.

Żółte kartki: Maxime Dupe (FC Nantes) oraz Colin Dagba, Presnel Kimpembe, Julian Draxler, (Paris Saint-Germain).

20 EA Guingamp 38 5 12 21 28:68 27

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain nie przegra już żadnego meczu do końca sezonu 2018/2019 Ligue 1?