Premier League: kiks Fostera i głupota Deeneya. Szczęśliwa wygrana Arsenalu

Arsenal szczęśliwie pokonał na wyjeździe Watford 1:0. Goście gola zdobyli po fatalnym zagraniu Bena Fostera w 10. minucie. Chwilę później z boiska został wyrzucony Troy Deeney.

Michał Piegza
Pierre-Emerick Aubameyang PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
Arsenal na koniec sezonu marzy o 3. miejscu na podium. Z kolei Watford celuje w 7. pozycję.  Szerszenie do spotkania przystąpiły bardzo zmotywowane i od początku ruszyły na Kanonierów.

Goście spokojnie czekali na swoją okazję i już w 10. minucie doczekali się jej. Bramkę Arsenal zawdzięczać może fatalnemu zagraniu Bena Fostera. Bramkarz otrzymał piłkę od obrońcy i tak długo zwlekał z jej wybiciem, że ostatecznie trafił w nogę atakującego go Pierre-Emericka Aubameyanga. Futbolówka zatrzepotała w siatce.

Chwilę później Szerszenie musiały przyjąć kolejny cios. W walce o piłkę Troy Deeney uderzył ręką dużo niższego Lucasa Torreirę. Sędzia po konsultacji z asystentem wyrzucił kapitana gospodarzy z boiska. Decyzja wydawała się pochopna, ale była nieodwołalna.

Gra gości w liczebnej przewadze nie przekładała się na to, co działo się na boisku. To Watford atakował, zawodnicy gospodarzy stworzyli sobie kilka okazji na wyrównanie. Zabrakło jednak skuteczności. W 20. minucie strzał Craiga Cathcarta obronił Bernd Leno. Z kolei w 36. minucie uderzenie z rzutu wolnego Etienne Capoue na rzut rożny sparował bramkarz. Arsenal okazję miał po strzale Aubameyanga, który trafił w obrońcę. Piłka przeleciała tuż obok słupka.

Po zmianie stron Arsenal dyktował warunki gry. Piłkarze Watfordu byli świadomi, że z każdą minutą będą tracić siły i już nie atakowali wysoko gości. Kanonierzy na 2:0 powinni trafić w 53. minucie. Strzelał Alex Iwobi, pomylił się nieznacznie. Cztery minuty później jeszcze lepszą okazję zmarnował Henrich Mchitarjan. Strzał z sześciu metrów trafił w nogę Fostera. Watford rzadziej atakował, ale w 62. minucie mógł wyrównać. Z dystansu niespodziewanie uderzył Adam Masina, piłka odbiła się od poprzeczki.

Dziesięć minut przed końcem najlepszą okazję na doprowadzenie do remisu zmarnował Andre Gray. Napastnik minął już Leno, jednak na linii uderzenia stanął Ainsley Maitland-Niles, w którego trafił zawodnik Watfordu. Kilkadziesiąt sekund później ponad bramką głową uderzył Will Hughes.

Gospodarze gola na wagę punktu szukali do końca, jednak do wyrównania nie udało im się doprowadzić. To Kanonierzy mogli podwyższyć wynik. W 88. minucie w sytuacji sam na sam obok bramki uderzył Aubameyang.

Watford FC - Arsenal FC 0:1 (0:1)
0:1 - Aubameyang 10'

Watford: Ben Foster - Daryl Janmaat, Christian Kabasele, Craig Cathcart, Adam Masina (86' Ken Sema) - Kiko Femenia (59' Isaac Success), Etienne Capoue, Abdoulaye Doucoure - Troy Deeney, Will Hughes, Andre Gray.

Arsenal: Bernd Leno - Shkodran Mustafi, Laurent Koscielny, Konstantinos Mavropanos (59' Matteo Guendouzi), Nacho Monreal - Lucas Torreira (46' Mesut Oezil), Granit Xhaka - Henrich Mchitarjan, Aaron Ramsey (68' Ainsley Maitland-Niles), Alex Iwobi - Pierre-Emerick Aubameyang.

Żółte kartki: Capoue, Hughes (Watford).

Czerwona kartka: Deeney (Watford), /za uderzenie rywala, 11'/.

Sędzia: Craig Pawson.

Arsenal zajmie na koniec sezonu 3. miejsce?