II liga: Radomiak idzie po awans. Widzew Łódź nie przestaje remisować

Radomiak jest coraz bliżej awansu na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Lider pokonał 2:0 Elanę Toruń. Po raz ósmy z rzędu zremisował Widzew Łódź i stracił drugie miejsce w tabeli na rzecz Olimpii Grudziądz.

piłkarze Radomiaka Radom Newspix / Aleksandra Krzemińska / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom
Lider z Radomia zmierzył się w najciekawszym meczu 29. kolejki z Elaną Toruń, która z jednej strony jest drugą siłą ligi pod kątem wyników na wyjazdach, ale z drugiej nie potrafi odnieść zwycięstwa od czterech meczów w roli gościa. W sobotę Radomiak pokonał beniaminka 2:0 i wykonał duży krok w kierunku zaplecza Lotto Ekstraklasy. W drugiej połowie przymierzyli do bramki Rafał Makowski oraz Patryk Mikita, a po zwycięstwie przewaga lidera nad czwartym w tabeli GKS-em Bełchatów to sześć punktów.

Po siedmiu remisach z rzędu Widzew Łódź pojechał na teren kandydata do spadku Siarki Tarnobrzeg i żeby tradycji stało się zadość, ponownie podzielił się punktami. W rundzie jesiennej beniaminek zdemolował przeciwnika z Podkarpacia 4:0. W rewanżu poszło mu gorzej. Zakończył się on wynikiem 1:1. W 16. minucie Siarka wyszła na prowadzenie dzięki uderzeniu Kamila Radulja. Będący w wysokiej formie strzeleckiej piłkarz zdobył piątą bramkę w kwietniu. Dla porównania, wszyscy pozostali gracze Siarki zdobyli w tym miesiącu jedną. Wyrównał dopiero w 87. minucie Rafał Wolsztyński.

Przed meczem Olimpii Grudziądz ze Stalą Stalowa Wola najważniejsze pytanie brzmiało, jak ostre było hamowanie Biało-Zielonych w Pruszkowie. Ponad tydzień temu ponieśli na Mazowszu pierwszą porażkę w rundzie wiosennej. Przez 90 minut grudziądzanie zmazali tamtą plamę, a dzięki zwycięstwu 2:0 zastąpili Widzew na pozycji wicelidera. Olimpia nadal rządzi w tabeli wiosny.

Mecz beniaminków w Częstochowie rozpoczął się w wymarzony sposób dla Resovii. Drużyna z Podkarpacia okazała się być mniej senna w samo południe i już w 2. minucie wyszła na prowadzenie 1:0 dzięki strzałowi Bartłomieja Buczka. Później nie pozwoliła Skrze Częstochowa na odpowiedź, a wynik na 2:0 ustalił w 78. minucie Szymon Hajduk. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu Resovia wyprzedziła pokonanego sąsiada w tabeli.

29. kolejka II ligi:

Radomiak Radom - Elana Toruń 2:0 (0:0)
1:0 - Rafał Makowski 53'
2:0 - Patryk Mikita 79'

Siarka Tarnobrzeg - Widzew Łódź 1:1 (1:0)
1:0 - Kamil Radulj 16'
1:1 - Rafał Wolsztyński 87'

Olimpia Grudziądz - Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)
1:0 - Tiago Alves 11'
2:0 - German Ruiz (k.) 50'

Skra Częstochowa - Resovia 0:2 (0:1)
0:1 - Bartłomiej Buczek 2'
0:2 - Szymon Hajduk 78'

Pogoń Siedlce - Błękitni Stargard 4:1 (2:0)
1:0 - Tomasz Margol 19'
2:0 - Maciej Wichtowski 22'
3:0 - Jakub Ostrowski (sam.) 69'
3:1 - Grzegorz Rogala 88'
4:1 - Kamil Walków 90'

Olimpia Elbląg - Znicz Pruszków 1:0 (1:0)
1:0 - Cezary Demianiuk 33'

GKS Bełchatów - Gryf Wejherowo 3:1 (2:0)
1:0 - Emile Thiakane 13'
2:0 - Damian Michalski (k.) 28'
2:1 - Krzysztof Wicki (k.) 58'
3:1 - Patryk Mularczyk 59'

Ruch Chorzów - ROW 1964 Rybnik 3:0 (0:0)
1:0 - Tomasz Podgórski 48'
2:0 - Mateusz Bartolewski 51'
3:0 - Mateusz Lechowicz 74'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak Radom pozostanie na szczycie tabeli do końca sezonu?