Serie A. Parma - Milan. Słaby występ Krzysztofa Piątka. "Całkowicie anonimowy w pierwszej połowie"

W meczu Serie A Parma Calcio 1913 zremisowała z AC Milan 1:1. Słaby występ w barwach mediolańskiego klubu zaliczył Krzysztof Piątek. Zdaniem włoskich mediów, był on jednym z najsłabszych zawodników na boisku.

Łukasz Witczyk
Krzysztof Piątek Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
To nie był dobry mecz w wykonaniu piłkarzy AC Milan. Choć mediolańczycy byli faworytem, to z Parmy zdołali wywieźć tylko punkt. Gola dla gości strzelił Samuel Castillejo, a do wyrównania w końcówce pięknym strzałem z rzutu wolnego doprowadził Bruno Alves. Krzysztof Piątek oddał dwa strzały, ale oba były niecelne.

Polak mógł jeszcze popisać się asystą przy trafieniu Patricka Cutrone, ale w momencie podania był na minimalnym spalonym. Sędziowie sprawdzali sytuację przy wykorzystaniu systemu VAR, ale dopatrzyli się złamania przepisów. Według mediów, Piątek był jednym z najsłabszych zawodników na boisku. Według statystyk SofaScore, gorszy od niego w Milanie byli jedynie Tiemoue Bakayoko i Gianluigi Donnarumma.

Noty za mecz Parma Calcio 1913 - AC Milan według portalu SofaScore: Dziennikarze "SportMediaset" występ Piątka w pierwszej połowie nazwali "całkowicie anonimowym". "W drugiej połowie było nieco lepiej. Wraz z wejściem Cutrone wchodził w samo serce gry" - czytamy. Serwis ten dał Polakowi notę 5,5 w dziesięciostopniowej skali (1 - występ poniżej krytyki, 10 - klasa światowa). ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Cudowny sezon Piątka. "Milan bardzo szybko uzależnił się od naszego napastnika"

Ocenę 5,5 Piątek otrzymał także od serwisów ilmilanista.it i goal.com. Pierwszy z portalu zauważył małą liczbę okazji do zdobycia gola, ale przypomina, że Piątek potrafi strzelić bramkę nie mając ku temu stuprocentowych szans. Z kolei "szóstkę" Polak otrzymał od dziennikarzy "Tutto Mercato". "Gdy ustawił się w parze z Cutrone, wyglądał na bardziej żywego" - czytamy w uzasadnieniu.