Bundesliga. Mario Goetze i Marco Reus nie mogli w to uwierzyć. Zaskakująca statystyka asyst

Rozegrali wspólnie 87 spotkań, ale dopiero w niedzielnym meczu Borussii Dortmund z Freiburgiem (4:0) Marco Reus asystował po raz pierwsze przy bramce Mario Goetze.

Dominika Pawlik
Mario Goetze Getty Images / Na zdjęciu: Mario Goetze
Bayern Monachium w sobotę zainkasował trzy punkty, pokonując Werder Brema, więc Borussia Dortmund była pod presją. By nie pozwolić rywalom zwiększyć przewagi, wynoszącej punkt, musiała wygrać.

Okazało się, że dodatkowa motywacja była czymś pozytywnym i Borussia Dortmund rozegrała świetne spotkanie, pokonując rywali aż 4:0.

87 spotkań wspólnie rozegrali Mario Goetze i Marco Reus, 72 w barwach Borussii oraz 15 w reprezentacji Niemiec. Choć trudno w to uwierzyć, dopiero po raz pierwszy w historii Reus zanotował kluczowe podanie do swojego kolegi, które ten zamienił na bramkę w 79. minucie.

Dziennikarze poinformowali obu piłkarzy o tym fakcie i nie kryli zaskoczenia. Reus początkowo nie mógł w to uwierzyć. - W pewnym momencie pierwszy raz w końcu przychodzi. Tak stało się właśnie w tym spotkaniu, na szczęście - skomentował w "Sky Sports".

Co ciekawe, Goetze swojemu koledze asystował już siedmiokrotnie (sześć razy w klubie, raz w reprezentacji).

Bramka ta co prawda nie okazała się kluczową, bowiem obaj zawodnicy zgodnie stwierdzili, że to gol zdobyty przez Jadona Sancho w dziesiątej minucie takim był. - Gdyby dłużej utrzymywał się bezbramkowy remis, to byłoby trudniej - stwierdził Goetze.

Czy Borussia Dortmund zostanie mistrzem Niemiec?