Serie A. Napoli - Atalanta: włoskie media krytyczne dla Arkadiusza Milika. "Wiele okazji, żadnej bramki"

W meczu Serie A SSC Napoli przegrało z Atalantą Bergamo 1:2. Włoskie media za porażkę obarczają między innymi Arkadiusza Milika, który ich zdaniem był najgorszym zawodnikiem na boisku.

Łukasz Witczyk
Arkadiusz Milik Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Domowa porażka SSC Napoli z walczącą o awans do Liga Mistrzów Atalantą Bergamo była sporym zaskoczeniem. Zespół z Neapolu do przerwy prowadził 1:0 po bramce Driesa Mertensa, ale po zmianie stron goście odwrócili losy meczu. Gole dla Atalanty strzelili Duvan Zapata oraz Mario Pasalić.

Włoskie media za porażkę obarczają między innymi Arkadiusza Milika. Polak w 50. minucie był bliski zdobycia gola, ale po jego strzale piłka pełnym obwodem nie przekroczyła linii bramkowej. Zabrakło kilku centymetrów, by Milik mógł zostać bohaterem Neapolu. Tak stał się kozłem ofiarnym, który otrzymał najniższe noty z drużyny.

Ocenę 4,5 w dziesięciostopniowej skali (1 - występ poniżej krytyki, 10 - klasa światowa) Milik dostał od redakcji serwisu tuttomercatoweb.com. "Surrealistyczne wykonanie. Wiele okazji i żadnej bramki" - uargumentowała redakcja włoskiego serwisu. Niewiele wyżej (na "piątkę") Milika oceniły "Sky", goal.com oraz calciomercato.com. Lokalny napolisport.net dał Polakowi notę 5,5. "Zawsze brakowało mu ostatniego dotknięcia w polu karnym" - uargumentowano.

Nieco wyższe noty dostał Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski od otrzymał oceny od 5 do 6. "W drugiej połowie nie wyróżniał się" - czytamy w calciomercato.com. Z kolei dziennikarze "TuttoMercato" zauważyli, że Polak był bardziej aktywny w pierwszej części gry.

Noty Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego po meczu SSC Napoli - Atalanta Bergamo: