The Championship: gol Klicha w starciu z Aston Villa. Norwich City i Sheffield United z awansem do Premier League

Mateusz Klich zdobył bramkę dla Leeds United w meczu 45. kolejki The Championship z Aston Villa. Polski pomocnik trafił do siatki w 72. minucie spotkania. Natomiast awans do Premier League zapewniły sobie Norwich City i Sheffield United.
Tomasz Rosiński
Mateusz Klich i piłkarze Leeds United Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Mateusz Klich i piłkarze Leeds United

Ekipa Leeds już przed niedzielną konfrontacją zaprzepaściła praktyczną szansę na bezpośredni awans do Premier League i o przepustkę do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii powalczy w barażach.

Od początku rywalizacji dużą przewagę optyczną mieli podopieczni Marcelo Bielsy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i wymieniali więcej podań od rywali.

W związku z powyższym, gospodarze w pierwszej połowie częściej zagrażali bramce przyjezdnych, ale ani razu nie potrafili pokonać Jeda Steera i I odsłona zawodów zakończyła się remisem 0:0.

Po zmianie stron drużyna Leeds United wciąż nacierała na przeciwnika i w 72. minucie potyczki dobrą akcję przeprowadził Klich, który po podaniu od Tylera Robertsa zszedł na prawą nogę i uderzeniem po długim rogu wyprowadził miejscowy klub na prowadzenie.

Rywale po tym trafieniu od razu ruszyli z pretensjami do polskiego pomocnika, który miał nie odczytać zamiarów Robertsa, gdyż ten nie chciał kontynuować gry ze względu na uraz jednego z zawodników przyjezdnych.

Trzy minuty później w wyniku awantury czerwoną kartkę obejrzał Anwar El Ghazi, a po chwili do remisu doprowadził Albert Adomah, któremu bramkę w geście fair play podarowali gospodarze. Ostatecznie rezultat na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Po tej serii gier przepustki do PL uzyskały Norwich (91 pkt) i Sheffield (88 pkt). Leeds zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 83 punktów.