Lotto Ekstraklasa. Prowokacyjna reklama Legii Warszawa. Artur Jędrzejczyk niczym bramkarz

Legia Warszawa w walce o mistrzostwo Polski potrzebuje wsparcia swoich kibiców. Na mecz z Piastem Gliwice fanów zaprosił Artur Jędrzejczyk. Uczynił to w bramkarskich rękawicach.

Łukasz Witczyk
Feralna sytuacja Artur Jędrzejczyk robi wślizg przy strzale Artura Sobiecha Newspix / TADEUSZ SKWIOT / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Feralna sytuacja. Artur Jędrzejczyk robi wślizg przy strzale Artura Sobiecha
To nawiązanie do meczu 33. kolejki, w którym Legia Warszawa na wyjeździe pokonała Lechię Gdańsk 3:1 i awansowała na pozycję lidera Lotto Ekstraklasy. Spotkanie zostało zapamiętane jednak z powodu kontrowersyjnej interwencji Artura Jędrzejczyka, który w 3. minucie uratował swój zespół przed stratą gola, ale dotknął piłkę ręką. Mimo to arbiter Daniel Stefański nie podyktował rzutu karnego.

- Obronimy razem to mistrzostwo - mówi w filmie opublikowanym na twitterowym profilu warszawskiego klubu. Tym samym Legia prowokacyjnie zażartowała z całej sytuacji, która od kilku dni budzi wiele kontrowersji, a różne zdanie mają o niej piłkarscy eksperci.

Po 33. kolejce Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Mistrzowie Polski mają na swoim koncie 66 punktów i o trzy "oczka" wyprzedzają Lechię Gdańsk. Z kolei trzeci w tabeli Piast Gliwice traci do lidera cztery punkty.

Czy Legia Warszawa zdobędzie mistrzostwo Polski?