Lotto Ekstraklasa: to już pewne, 4. miejsce da udział w pucharach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Kamil Świrydowicz / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok
Newspix / Kamil Świrydowicz / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok

To już pewne. 4. miejsce w Lotto Ekstraklasie będzie premiowane udziałem w eliminacjach Ligi Europy. Wszystko przez rozstrzygnięcia w Totolotek Pucharze Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

Trofeum wywalczyła Lechia Gdańsk, która pokonała w finale Jagiellonię Białystok (1:0). Zespół Piotra Stokowca jest już także pewny tego, że w rywalizacji ligowej uplasuje się na podium, a to oznacza, że kwalifikację do pucharów wywalczył dwiema drogami.

Właśnie dlatego 4. pozycja w Lotto Ekstraklasie będzie oznaczać start w eliminacjach Ligi Europy. Dziś zajmuje ją Jagiellonia, która ma 51 pkt. - o jeden mniej niż KGHM Zagłębie Lubin.

Szansę na europejskie puchary mają jeszcze wszystkie ekipy z grupy mistrzowskiej. Pogoń Szczecin, która jest na 8. miejscu, traci do drużyny Ireneusza Mamrota zaledwie cztery "oczka".

Która drużyna zajmie na koniec sezonu 4. miejsce?