Fortuna I liga: Stal Mielec skuteczna w Katowicach. Gole byłych graczy GKS-u

ŁKS Łódź jeszcze nie awansował do Lotto Ekstraklasy. Nie pozwoliła na to w piątek Stal Mielec, która pokonała 2:0 GKS Katowice.

Krystian Getinger Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Krystian Getinger
Pierwsza połowa nie należała do podopiecznych Artura Skowronka, którzy mieli problem z przeprowadzeniem niebezpiecznego ataku i oddaniem celnego strzału. GKS Katowice przystąpił do meczu z wiarą w przerwanie domowej niemocy i odniesienie drugiego w sezonie zwycięstwa przy Bukowej.

Obecni katowiczanie byli jednak nieskuteczni, w przeciwieństwie do tych byłych. Po przerwie Stal przejęła inicjatywę na boisku, a zwycięstwo 2:0 zapewnili jej Andreja Prokić oraz Łukasz Janoszka. Ten pierwszy grał w GKS-ie od 2016 do 2018 roku, a "Ecik" w 2009 roku.

Rezultat meczu przy Bukowej oznacza po pierwsze, że Stal ma zapewnione minimum trzecie miejsce na zakończenie sezonu. Po drugie, że w razie niekorzystnych wyników na innych stadionach, GKS Katowice wróci w 32. kolejce do strefy spadkowej. Ponadto ŁKS Łódź nie awansował jeszcze do Lotto Ekstraklasy. Beniaminek ma los w swoich rękach i będzie mógł świętować, o ile w sobotę pokona GKS 1962 Jastrzębie.

Także dwa gole i również po przerwie padły w Głogowie. Chrobry zremisował 1:1 z Wartą Poznań. Wskutek takiego wyniku drużyna Grzegorza Nicińskiego została w tabeli dwa punkty za Zielonymi, a niewiele brakowało, żeby ich wyprzedziła. Po regulaminowych 90 minutach prowadziła, ale w czasie doliczonym Warta doprowadziła do kompromisowego wyniku. Przeciwnika dopadł Jakub Kiełb, dobijając strzał z rzutu karnego Michała Żebrakowskiego. Interwencja Mateusza Abramowicza na niewiele się zdała.