MLS: Przemysław Frankowski z pierwszym golem w USA! Popis Nemanji Nikolicia

Coraz lepiej na boiskach MLS radzi sobie Przemysław Frankowski. Polak trafił do siatki w meczu Chicago Fire z New England Revoltuion (5:0).

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Przemysław Frankowski Getty Images / Robin Alam/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Po zimowym transferze z Jagiellonii Białystok pierwszego gola w USA strzelił Przemysław Frankowski. Polak zdobył bramkę na 5:0 i ustalił wynik meczu pomiędzy Chicago Fire i New England Revolution.

W 89. minucie Frankowski ruszył prawym skrzydłem z własnej połowy i po zagraniu z klepki z Nicolasem Gaitanem wpadł w pole karne, a następnie strzelił po ziemi między nogami golkipera. Premierowe trafienie w MLS Polak zaliczył w swoim ósmym meczu.

Pierwsza bramka Przemysława Frankowskiego w MLS:

Frankowski tym razem pojawił się w drugiej linii w ustawieniu 3-4-2-1. W poprzednim meczu z Los Angeles FC (0:0) niespodziewanie wystąpił na prawej stronie obrony i został uznany bohaterem spotkania. Polak trafił też do "11" kolejki serwisu WhoScored (zobacz TUTAJ).

Frankowski po raz 5. wystąpił w podstawowym składzie. Jego ekipa w Konferencji Wschodniej zajmuje 8. miejsce i plasuje się tuż pod strefą, gwarantującą start w play-offach.

W ostatnim meczu z dobrej strony pokazał się też były napastnik Legii Warszawa, Nemanja Nikolić, który ustrzelił pierwszy dublet w tym sezonie. Węgier plasuje się na siódmym miejscu w klasyfikacji strzelców z pięcioma golami na koncie. Bohaterem spotkania został jednak były piłkarz Valencii - Gaitan, który zdobył gola i miał dwie asysty.

Czy Przemysław Frankowski na kolejny sezon wróci do Europy?