Akademia z pucharem - relacja z rewanżowego spotkania finału HPP

W niedzielę na obiekcie w Chorzowie doszło do meczu rewanżowego w ramach finału Halowego Pucharu Polski. Naprzeciw siebie stanęły, ekipa gospodarzy, Clearex Chorzów oraz drużyna Akademia Futsal Club. Zespół z Pniew na mecz rewanżowy wyruszał z trzybramkowym zapasem wywalczonym w pierwszym pojedynku pomiędzy tymi ekipami.

Damian Woźniak

Zawodnicy Clearexu od początku meczu rzucili się do odrabiania strat, co przyniosło efekt już w pierwszej minucie spotkania. Zdobywcą gola był Włodarek. Jak się później okazało były to jednak miłe złego początki. Gracze Akademii wyrównali w piątej minucie meczu, a strzelcem gola był Zagorodnyj. Do końca pierwszej części spotkania na parkiecie dominował zespół gości, co najlepiej odzwierciedlają jeszcze cztery trafienia zaliczone przez graczy z Pniew w tej części meczu. Autorami ich byli Łeszyk , po raz drugi Zagorodnyj, Ł.Pieczyński oraz Derik. Druga połowa spotkania nie przyniosła większych emocji. Zespół Akademii kontrolował przebieg gry, natomiast gospodarze atakiem pozycyjnym próbowali przedostać się pod bramkę strzeżoną przez Nicolae Neagu. W tej części meczu padły trzy gole dla gości (Neagu, po raz drugi Ł.Pieczyński i Lebiedziński. Trafienie dla gospodarzy w drugiej połowie meczu zaliczył Grudzień.
Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 8:2 dla gości z Pniew, a dwumeczową rywalizację gracze Akademii wygrali w stosunku 11:2.

Clearex Chorzów - Akademia Futsal Club 2:8 (1:5) - (Włodarek, Grudzień – Zagorodnyj dwie, Ł.Pieczyński dwie, Łeszyk, Derik, Neagu, Lebiedziński)

Drużyny wystąpiły w skladach:

Clearex: Brzenk, Waszka - Salisz, Zieliński, Szłapa, Łuszczek, Gładczak, Wolański, Hajnc, Włodarek, Grudzień, Wojciechowski

Akademia : Neagu, Błaszczyk - Łeszyk, Zagorodnyj, Wojciechowski, Hirsch, Ł. Pieczyński, D. Pieczyński, Grocholewski, Svydkyj, Derik, Lebiedzieński

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)