Liga Europy 2019. Valencia - Arsenal. Jednemu z kibiców gospodarzy puściły nerwy po hat-tricku Aubameyanga

Arsenal wygrał na wyjeździe z Valencia 4:2 i przypieczętował awans do finału Ligi Europy. Bohaterem gości był strzelec hat-tricka Pierre-Emerick Aubameyang. Sportowej klasy Gabończyka nie potrafił jednak docenić jeden z kibiców Valencii.

Szymon Łożyński
Pierre-Emerick Aubameyang Getty Images / Alex Morton / Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
Oko kamer telewizyjnych jest bezlitosne. Tym razem przekonał się o tym jeden z fanów Valencii. W 88. minucie czwartkowego pojedynku Pierre-Emerick Aubameyang strzelił swoją trzecią bramkę. Tym samym skompletował hat-tricka.

Bezpośrednio po golu Gabończyk podbiegł do reklamowych band wokół boiska i czekał na kolegów z drużyny, którzy biegli do niego świętować kolejną bramkę i awans Arsenalu do finału Ligi Europy.

Wówczas nad nerwami nie był w stanie zapanować jeden z kibiców gospodarzy i w akcie frustracji splunął na piłkarza angielskiego zespołu. Skandaliczne zachowanie fana uchwyciły kamery telewizyjne.

Oburzeni zachowaniem kibica Valencii byli internauci. "Straszne", "obrzydliwe", "Piłka nożna jest piękna, ale niestety zdarzają się takie przypadki jak ten jeden fan, który chciał opluć Aubameyanga" - to tylko kilka z wielu komentarzy na Twitterze.

W półfinałowym dwumeczu Arsenal wygrał z Valencią aż 7:3. Rywalem podopiecznych Unaia Emery'ego w finale Ligi Europy będzie Chelsea FC. Tym samym po raz pierwszy w historii europejskich pucharów w decydujących meczach Ligi Mistrzów i Ligi Europy znalazły się drużyny z jednego kraju, w tym przypadku z Anglii.