Puchar Danii: zespół Kurzawy wywalczył trofeum, Wilczek z golem i asystą

W finale Pucharu Danii FC Midtjylland, w barwach którego występuje Rafał Kurzawa, pokonał po rzutach karnych zespół Kamila Wilczka, Broendby Kopenhaga.

Piotr Bobakowski
Kamil Wilczek w barwach Broendby IF Getty Images / Jan Christensen / FrontzoneSport / Na zdjęciu: Kamil Wilczek w barwach Broendby IF
Reprezentant Polski Rafał Kurzawa zdobył razem z zespołem FC Midtjylland Puchar Danii. W finale rozegranym w piątek (17 maja) w Kopenhadze drużyna polskiego pomocnika (Kurzawa nie znalazł się kadrze swojej drużyny na ten pojedynek) pokonała Broendby IF, którego zawodnikiem jest Kamil Wilczek (rozegrał cały mecz).

Do wyłonienia zdobywcy pucharu potrzebny był konkurs rzutów karnych, który zakończył się zwycięstwem FC Midtjylland (4:3). Po 120 minutach gry na Telia Parken w Kopenhadze był wynik 1:1.

31-letni Wilczek nie tylko wykorzystał "jedenastkę", ale zaliczył też asystę przy golu Dominika Kaisera w 21 min. Wynik spotkania finałowego otworzył Kian Hansen (6 min).

ZOBACZ: Gorączka złota. Polscy piłkarze walczą o trofea. Aż 22 z szansami na laury >>

ZOBACZ: Dania: Kamil Wilczek zmarnował rzut karny. Kosztowna porażka Broendby Kopenhaga >>