Bundesliga. Bayern - Eintracht: przeciętne noty Roberta Lewandowskiego w ostatnim ligowym meczu

Bayern Monachium pokonał 5:1 Eintracht Frankfurt, nie ulegając presji. Tym samym zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec. Na listę strzelców nie wpisał się Robert Lewandowski i otrzymał średnie noty.

Dominika Pawlik
Robert Lewandowski (z prawej) PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z prawej)
Na listę strzelców w starciu z Eintrachtem Frankfurt wpisali się Kingsley Coman, David Alaba i Renato Sanches, a potem kolejno żegnający się z klubem Franck Ribery oraz Arjen Robben, którzy zostali wprowadzeni na boisko w drugiej połowie.

Robert Lewandowski nie wykorzystał żadnej szansy i to odbiło się na jego ocenach pomeczowych. "Miał kilka dobrych okazji w pierwszej połowie. Tym razem sprawił pozytywne wrażenie, grając zespołowo. Oprócz tytułu mistrzowskiego zdobył tytuł króla strzelców z 22 bramkami na koncie" - ocenił Polaka "Abendzeitung", wystawiając mu notę 3 (w skali, gdzie 1 to najwyższa możliwa ocena, a 6 najniższa). Taką samą ocenę wystawił napastnikowi "TZ", nie uzasadniając jednak swojego wyboru.

"Jego pozycja na spalonym uniemożliwiła uznanie bramki na 2:0 dla Gnabry'ego" - zauważył serwis sportbuzzer.com, oceniając wyczyn Polaka również na 3.

Wyższą notę Polakowi wystawił serwis spox.com, dając mu 2,5. "Nie wpisał się na listę zdobywców bramek w festiwalu strzeleckim, ale jego postawa służyła Bayernowi. Choć mówi się, że upór mierzony jest trafieniami, Polak tym razem świecił nawet bez zdobytego gola" - czytamy.

Co ciekawe, wszyscy byli zgodni w tym, że bohaterami meczu byli Renato Sanches, Arjen Robben oraz Franck Ribery - otrzymali najwyższe noty, w kilku przypadkach była to nawet "jedynka".

Serwis SofaScore.com ocenił występ Lewandowskiego na 7,3. Najlepszym graczem był David Alaba, nieznacznie wyprzedzając Thomasa Muellera.

Czy Robert Lewandowski został sprawiedliwie oceniony?