II liga: Olimpia Elbląg utrzymała się po golu w akcji ostatniej szansy! Elana Toruń obeszła się smakiem

Elana Toruń przegrała z Olimpią Elbląg 1:2. Bramkę na wagę zwycięstwa, a także utrzymania w II lidze zdobył dla elblążan Ołeksij Prytuliak, który strzelił gola w doliczonym czasie gry.

Michał Gałęzewski
mecz ROW 1964 Rybnik - Olimpia Elbląg Newspix / DOMINIK GAJDA / 400mm / Na zdjęciu: mecz ROW 1964 Rybnik - Olimpia Elbląg
Obie drużyny miały inne cele, co jednak nie znaczyło, że któryś z zespołów mógł odpuścić sobie ostatnie spotkanie w II lidze. Elana miała szansę na awans, jednak nie zależało tylko od torunian, ale również od drugiego wyniku w Stargardzie. Olimpia natomiast walczyła o utrzymanie w ligowej tabeli i również nie mogła odpuścić.

Od początku mecz nie stał na wysokim poziomie. Brakowało składnych akcji, szczególnie po stronie gospodarzy. Piłkarze Elany byli nieco sparaliżowani stawką spotkania i trudno było im wymienić kilka podań na połowie gości bez straty piłki. To się w końcu zemściło.

Bardzo dobrze prawą stroną boiska pobiegł Wojciech Jurek, który podał w pole karne. Tam był Jakub Bojas, który wyprowadził walczącą o utrzymanie drużynę z Elbląga na prowadzenie! To był pięćdziesiąty gol Bojasa w barwach klubu z województwa warmińsko-mazurskiego.

Trwa trzęsienie ziemi w Widzewie. Zobacz więcej!

Marzenia torunian o I lidze stawały się coraz mniej realne. W końcu jednak gospodarze przeprowadzili bramkową akcję. W środku pola karnego rywala znalazł się Wojciech Onsorge, który wykorzystał precyzyjne podanie Dominika Kościelniaka i wyrównał wynik. Mecz się nieco otworzył, jednak do przerwy nie padła już żadna bramka.

Od początku drugiej połowy dużo z gry mieli piłkarze Elany Toruń, którzy wprost zamknęli pod bramką Olimpię. Nic z tego jednak nie wynikało, a piłkę do bramki skierowali elblążanie. Sędzia stwierdził jednak, że golkiper Michał Nowak był faulowany przez Kamila Wengera.

Taczka dla działaczy Ruchu. Zobacz więcej!

Minuty mijały, a sytuacja na boisku się nie zmieniała. Oznaczało to, że Elana nie miała awansu, a Olimpia spadała z ligi. W doliczonym czasie gry akcję ostatniej szansy przeprowadził Ołeksij Prytuliak. Ukrainiec po indywidualnym rajdzie pokonał Michała Nowaka i dzięki strzelonemu golowi, II liga dla Elbląga została utrzymana.

Elana Toruń - Olimpia Elbląg 1:2 (1:1)
0:1 - Jakub Bojas 23'
1:1 - Wojciech Onsorge 32'
1:2 - Ołeksij Prytuliak 90+5'

Elana Toruń: Michał Nowak - Kordian Górka, Patryk Urbański (85' Bartosz Boniecki), Wojciech Onsorge, Jan Andrzejewski - Jon Errasti (57' Mateusz Stryjewski), Mariusz Kryszak, Maciej Stefanowicz, Dominik Kościelniak - Krzysztof Wołkowicz (80' Damian Lekiewicz), Filip Kozłowski.

Olimpia Elbląg: Sebastian Madejski - Wojciech Jurek, Kamil Wenger, Michał Kiełtyka, Michał Balewski - Michał Ressel (72' Ołeksyj Prytuliak), Cezary Demianiuk (75' Tomasz Sedlewski), Bartosz Nowicki, Jakub Bojas (90+2' Mateusz Szmydt) - Damian Szuprytowski, Michał Fidziukiewicz

Żółte kartki: Andrzejewski, Urbański (Elana), Wener (Olimpia)

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).

Widzów: 2 000.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Elana Toruń awansuje do I ligi w przyszłym sezonie?