Mistrzostwa świata U-20: ważne zwycięstwo Amerykanów, Nowa Zelandia z kolejnym triumfem

Amerykanie z pierwszym, ważnym zwycięstwem podczas mistrzostw świata U-20 w Polsce. Kadra USA w meczu 2. kolejki grupy D pokonała Nigerię 2:0. Natomiast kolejny - drugi - triumf w trakcie mundialu odniosła Nowa Zelandia.

Tomasz Rosiński
piłkarze reprezentacji USA U-20 Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji USA U-20
Nowozelandczycy na inaugurację MŚ rozbili Honduras aż 5:0 i w poniedziałkowy wieczór chcieli pójść za ciosem ogrywając Norwegię, która w poprzednim spotkaniu poległa z Urugwajem (1:3). Nowozelandzki zespół zrealizował swój cel, wygrywając konfrontację 2:0.

Podopieczni Desa Buckinghama dość długo bili głową w mur złożony z norweskich defensorów. Reprezentanci Nowej Zelandii dopięli swego dopiero w 71. minucie rywalizacji, kiedy to przepięknie z dystansu huknął Gianni Stensness, nie dając Julianowi Faye Lundowi żadnych szans na udaną obronę.

Niespełna 720 sekund później było już 2:0 dla Nowozelandczyków. Elijah Henry Just mocno zagrał piłkę w pole karne Norwegów, a John Kitolano interweniował tak niefortunnie, że wpakował futbolówkę do własnej bramki. Jak się później okazało, to trafienie ustaliło wynik tej potyczki.

W następnej serii gier (30 maja) nowozelandzka drużyna zagra o zwycięstwo w grupie z Urugwajem, a Norwegia zmierzy się z Hondurasem.

4 Honduras 3 0 0 3 0:19 0

Amerykańscy piłkarze odnieśli cenną wiktorię i poprawili sobie humory po niedawnej porażce z Ukrainą. Tym razem Jankesi imponowali skutecznością, w przeciwieństwie do Nigeryjczyków.

Wynik meczu otworzył w 18. minucie Sebastian Soto, który celnie główkował po dośrodkowaniu Alexisa Mendeza z prawego skrzydła.

Po straconym golu nigeryjska drużyna ruszyła do przodu, ale ani razu nie dał się pokonać bardzo dobrze dysponowany tego dnia golkiper USA, Brady Scott (w sumie zaliczył 6 skutecznych interwencji).

Drugą bramkę Stany Zjednoczone zdobyły tuż po starcie drugiej połowy zawodów. Wówczas Chris Gloster zagrał świetne, prostopadłe podanie do Soto, zaś ten w sytuacji sam na sam pokonał Oremade Olawale, kompletując dublet.

W końcowym rozrachunku rezultat już nie uległ zmianie i Amerykanie, których w fazie grupowej czeka jeszcze starcie z Katarem, zdobyli komplet punktów.

4 Katar 3 0 0 3 0:6 0

-> Mistrzostwa świata U-20. FIFA wyróżniła cudowny strzał Jakuba Bednarczyka. To gol dnia!

Czy Nowa Zelandia wygra grupę C MŚ U-20 2019?