Mistrzostwa świata U-20. Kuriozalna wpadka w meczu Arabia Saudyjska - Mali

W spotkaniu grupy E mistrzostw świata do lat 20 Saudyjczycy prowadzili z Mali 2:0. Rywalom rękę podał bramkarz Abdulrahman Alshammari, który popełnił fatalny błąd przy rozgrywaniu piłki.

Michał Fabian
Abdulrahman Alshammari, bramkarz reprezentacji Arabii Saudyjskiej U-20 Getty Images / Piotr Matusewicz/PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Abdulrahman Alshammari, bramkarz reprezentacji Arabii Saudyjskiej U-20
Na MŚ U-20 2019 w Polsce padają bramki piękne (jak choćby trafienie naszego obrońcy Jakuba Bednarczyka w meczu z Tahiti - zobacz je TUTAJ>>), padają także kuriozalne. Gola z kategorii "Futbolowe jaja" zobaczyli we wtorek kibice na stadionie w Gdyni.

Arabia Saudyjska walczyła z Mali w meczu grupy E. Saudyjczycy szybko zdobyli dwie bramki i wydawało się, że są na najlepszej drodze do zdobycia pierwszych punktów na turnieju w Polsce. Jednak w 36. minucie popełnili fatalny błąd.

Przy wysokim pressingu piłkarzy Mali bramkarz Arabii Saudyjskiej nie zdecydował się na wykop. Chciał zagrać do jednego z kolegów. Abdulrahman Alshammari zrobił to jednak tak, że za moment wyciągał piłkę z siatki. Podanie przechwycił Sekou Koita i nie miał problemów z uderzeniem do pustej bramki.

Zobacz kuriozalny błąd bramkarza Arabii Saudyjskiej

Zespół z Afryki złapał wiatr w żagle - po przerwie dwa razy doprowadził do wyrównania (2:2, 3:3), by w ostatniej minucie strzelić zwycięskiego gola (Mohamed Camara). Po dwóch spotkaniach Mali ma 4 pkt., o dwa mniej od lidera - Francji. Arabia Saudyjska zamyka tabelę grupy E z zerowym dorobkiem.

W środę na mistrzostwach świata do lat 20 emocjonować się będziemy meczem reprezentacji Polski. Kadra Jacka Magiery powalczy o awans do fazy pucharowej w spotkaniu z Senegalem (początek o godz. 20.30).

Czy reprezentacja Polski U-20 wyjdzie z grupy na MŚ 2019?